Tag : Судија

Вести Македонија Слајдер

Насилниците од Штип ја признаа вината за навредите и тепањето на 21 годишната девојка

Слободен печат
 Двете момчиња кои навредуваа и тепаа 21 годишна девојка во влез на станбена зграда, а насилството го снимале на мобилниот телефон денеска пред судот изразиле...
Спорт Фудбал

И судиите вежбаат во изолација: Аут, прекршок, офсајд..! (ВИДЕО)

Слободен печат
Освен спортистите, и фудбалските судии наоѓаат начин како да го поминат времето на домашна изолација со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. Френк Комба...
Хроника

Одложен е „Рекет“ поради нарушеното здравје на Јанева

Горан Наумовски
Судењето за случајот „Рекет“ се одлага затоа што адвокатите на Катица Јанева го известиле Кривичниот суд дека користат мерки на Владата кои ги ослободуваат од...
Вести Македонија

Искуствата од регионот укажуваат на потребата од особена внимателност и дебата за процесот на ветинг

Слободен печат
Ветингот како вонредна мерка ќе создаде вонредни проблеми, особено што кај нас беше најавен во предизборен контекст, нејасно дефиниран и затоа не може да се...
Спорт Фудбал

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Сè што не видовме во претходните години во фудбалот, без оглед на рангот во кој се игра, дали професионално или аматерски, а последната лудост која...
Спорт Фудбал

Одреден судијата за „Ел Класико“, во Барса се крајно незадоволни!

Слободен Печат
Еден од неомилените арбитри во Шпанија ќе биде главниот актер на претстојното „Ел Класико“ кое е закажано за 1. март на „Сантјаго Бернабеу“. Главен судија...
Вести Македонија Слајдер

Туфегџиќ изземен од случајот за „крвавиот четврток“: Судијката Груевска-Илиевска ќе ги гони нарачателите

Судијата Владимир Туфегџиќ е изземен од Судечкиот совет за случајот против осомничените организатори на „крвавиот четврток“ кој се случи на 27 април 2018 во Собранието....
Вести Македонија Слајдер

Лазарова – Трајковска едногласно избрана за судија во Врховен

Горан Наумовски
Судскиот совет денеска едногласно ја избра Мирјана Лазарова Трајковска за судија на Врховниот суд, пренесува Телма. Поранешната судијка во Стразбур од европскиот суд за човекови...
Спорт Фудбал

И тоа се случува: Нејмар доби жолт картон поради дриблинг! (ВИДЕО)

Слободен печат
ПСЖ изминатиот викенд пред своите верни навивачи во најсилното француско фудбалско првенство убедливо славеше против Монпеље со резултат 5:0 во рамките од 22. коло. Парискиот...
Хроника

Притворен дилер од Аеродром

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство поднесе oбвинителен акт против скопјанец кој е обвинет за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични...