БЕЗОБРАЗНО: Кирјос шокира и против Надал! (ВИДЕО) - Слободен печат

БЕЗОБРАЗНО: Кирјос шокира и против Надал! (ВИДЕО)

„Контроверзниот“ Кирјос сервираше под рака, со еден скратен удар успеа да освои поен и воедно гем против шпанскиот великан.

Навистина еден „дрзок“ потег на Австралиецот, по што следуваше реакцијата и од трибините.

Надал на спротивната страна го проследи тоа со една блага насмевка, но не и загрижен. Моментно е 1:1 во сетови, првиот Надал го освои со 6:3, а со ист резултат Кирјос доминираше во вториот.

Подобриот од оваа пресметка во наредната фаза ќе игра против францускиот натпреварувач Жо-Вилфрид Цонга.

Претходно објавивме дека швајцарскиот тенисер Роџер Федерер е многу блиску до 100 јубилејна победа на терените во Лондон, а во женска конкуренција елиминирана е ланската шампионка Анџелик Кербер.

Прочитајте и...  Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

два × 5 =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат