Tag : рафаел надал

Останатo Спорт

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ до финалето ги избегна Тим и Надал!

Слободен печат
Денеска во Париз е објавен одличен распоред за најдобриот тенисер на светот, грен слем турнирот „Ролан Гарос“ започнува в недела на 27 септември. Конкуренцијата ќе...
Останатo Слајдер Спорт

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат
Според Руседски, прашање е дали Ѓоковиќ ќе има вака голема мотивација за натпреварувањето кога ќе се пензионираат Рожер Федерер и Рафаел Надал. Српскиот тенисер има...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Надал е главен фаворит за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат
Главен ривал на Новак Ѓоковиќ во атакот на 18. грен слем титула ќе му биде токму Надал кој е актуелен шампион на Ролан Гарос. Титула...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ и натаму е непобедлив, првиот играч на светот го освои Мастерсот во Рим по петти пат во кариерата и шампионски е подготвен за...
Останатo Спорт

Сензација во Рим, Шварцман го елиминира Надал

Слободен печат
Актуелниот шампион на Мастерсот во Рим, Рафаел Надал, доживеа неочекувана елиминација во четвртфиналето и остана без можност да ја брани титулата. Подобар од Надал беше...
Останатo Спорт

Надал и Лајовиќ ги помешаа пешкирите : Се надевам дека си негативен

Слободен печат
За време на дуелот од осминафиналето на Мастерсот во Рим, Рафаел Надал и Душан Лајовиќ, случајно ги заменија крпите по што следеше интересна конверзација. Looks...
Останатo Спорт

Надал лесно го скрши отпорот на Лајовиќ за пласман во четвртфиналето

Слободен печат
Во третиот меѓусебен дуел помеѓу двајцата тенисери, Надал ја оствари третата победа и сè уште нема загубено сет против Лајовиќ. Српскиот тенисер го загуби гемот...
Останатo Спорт

Надал веќе е во победнички ритам, на полуфиналистот од УС Опен му препушти само два гема

Слободен печат
Шпанецот Рафаел Надал се врати на тениските терени по пауза од шест месеци и веднаш покажа зашто е крал на земјените терени. Вториот тенисер на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ разговараше со првиот човек на АТП за новата асоцијација на тенисери

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ во второто коло од Мастерсот во Рим рутински го совлада Салваторе Карузо во два сета. Ѓоковиќ се врати на терените со победа во...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ја откри главната цел до крајот на кариерата!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ ја започна 286 недела на самиот врв на АТП ранг листата и така го престигна легендарниот Американец и негов идол, Пит Сампрас. Пред...