20.8 C
Скопје

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

За време на сите овие години, британската кралица Елизабета посети голем број земји, каде имаше можност да ужива во бројни менија, а освен тоа може да се пофали и со личен готвач.

Елизабета Втора (95) пробала разни светски специјалитети, но никогаш не открила што всушност сака да јаде најмногу.

Како што пренесува „Mirror“, за тоа постои една многу добра причина.

Имено, извор од кралската палата откри дека кралицата не им кажува на другите која е нејзината омилена храна, затоа што сите ќе и го нудат истото јадење на сите патувањата.

Новинарот Гордон Рајнер, кој ја придружуваше на 20 кралски турнеи, вели дека тоа го дознал во разговор со вработените во кралското семејство.

„Ако таа кажеше што сака да јаде најмногу, тие само тоа ќе и го подготвуваа“, изјави тој.

Сепак, иако повеќето нејзини желби се чуваат во тајност, постојат неколку јадења за кои е познато дека особено ги сака, а едно од нив е чоколадната бисквит торта.

„Тоа е единствената торта што се прави цело време, ја има речиси секој ден и се троши до последното парче. Кралицата зема мало парче секој ден, дури и кога останува најмалото парче, мора да и го испратите“, рече тој.

Елизабета Втора ја сака оваа торта толку многу што дури и кога патува некаде, и пакуваат од неа за да ја има „за по пат“.

Поврзани вести

Почина актерот Нед Бити

Слободен печат

ВИДЕО | Томас Маркл ја обвини Опра Винфри: Таа ги искористи Меган и Хари за да создаде ново популарно шоу

Слободен печат

Дали по стапките на Џенифер Лопез и Џоли се врати во прегратките на старата љубов? Анџелина и Џони Ли Милер се старо – новиот холивудски пар

Слободен печат

Воспаление на срцевиот мускул кај помлади мажи од мРНА вакцините почесто од очекуваното

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 14 јуни: Имате повеќе идеи отколку време, треба подобро да се организирате

Слободен Печат

Виц на денот: Рефреш

Слободен печат

Остави Коментар