2 C
Скопје

Tag : најмногу

Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Прстенот Невен влезе во Гинис како прстен со најмногу дијаманти во светот

Слободен печат
Харшит Бансал, основачот на индиската компанија „Renani Jewels“, го потпишува овој моден детаљ украсен со дијаманти, а инспирација за основниот облик е всушност самиот цвет...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Најстрашниот хорор на сите времиња: Ова е филмот кој најмногу го крева пулсот кај гледачите

Слободен печат
„Hereditary“ е најстрашниот хорор филм на сите времиња, судејќи според мерењето на бројот на отчукувања на срцето на гледачите во текот на гледањето на ваквите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот го загуби тоа што најмногу го сакаше – Хари остана без воените титули

Слободен печат
Повеќе не смее да носи униформа како капетан на Кралските маринци, почесен заповедник на Кралското воено воздухопловство и почесен генерал на Кралската морнарица… На принцот...
Вести Македонија Слајдер

Во Чаир и Бутел најмногу новозаразени од коронавирус

МИА Агенција
Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини најбројни се новозаболени во општината Чаир дури 11, па следи Бутел со шестмина....
Вести Македонија

Рестриктивните мерки зависат најмногу од граѓаните, смета Спасовски

МИА Агенција
Рестриктивните мерки за одредени подрачја ќе зависат најмногу од граѓаните, од почитувањето на мерките, рече премиерот Оливер Спасовски по денешната координативна средба  на кандидатите за пратеници...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ѕвездите ни откриваат: Ова е хороскопскиот знак кој најмногу изневерува!

Слободен печат
Неверството е најчестата причина поради која се растураат љубовните врски и брачните заедници. За тоа е виновен карактерот на личноста која изневерува и која не...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Родени лажговци: Хороскопски знаци со најголем талент за лажење

Слободен печат
Некогаш, лагата е единствениот начин да се избегне расправија, иако помеѓу луѓето и понатаму владее ставот дека подобро е да се каже безусловната вистина. Без...
Вести Македонија

Во Велес синоќа најмногу прекршувања на полицискиот час

Од сите сите четири дена од продолжениот полоциски час на подрачјето на СВР Велес, најмногу прекршувања имало синоќа и тоа 14, а  од кои најголем...
Магазин Хороскоп

4 хороскопски знаци кои најмногу ги изневеруваат партнерите

Слободен печат
Кои хороскопски знаци најмногу изневеруваат и зошто? Вага Кога ќе дојде до проблем во врската, Вагите ќе направат се за да се реши ситуацијата. Но,...
Вести Македонија Слајдер

Најмногу снег во Битола, најстудено во Маврово

МИА Агенција
Најмногу снег во текот на изминатите 24 часа наврнало во Битола 55 сантиметри, 47 сантиметри се измерени во Крушево, 45 во Тополчани, 40 во Маврови...