Јелена Карлеуша: Јас сум преубава без шминка (ФОТО)

инстаграм

Пејачката Јелена Карлеуша е позната по својот остар јазик и по искрените и брутални изјави, па така таа е често мета на разни коментари, како поради остриот јазик, така и поради нејзиното однесување и приватниот живот.

Таа овој пат се обрати до сите кои често коментираат со негативна конотација, а тоа го направи преку сторито кое го сподели на Инстаграм.

– Мотивациска порака за хејтерите: Во живо изгледам 100 пати подобро и преубава сум без шминка. Ви посакувам на сите убав ден, напиша Карлеуша и ја предизвика јавноста, која за брзо време почна да го возраќа ударот кон неа, постирајќи фотографии на кои таа е без шминка со погрдни зборови.

инстаграм
инстаграм
Видео на денот