Tag : карлеуша

Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Карлеуша во провокативна комбинација повторно ги истакна облините: Дали се тоа нови гради?

Слободен Печат
Иако постојано објавува провокативни фотографии, штом дојде топлото време пејачката Јелена Карлеуша (41) се разголи уште повеќе. „Пукаат силикони. Дали се тоа нови гради?“, ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карлеуша во свој стил повторно ги помести границите: На бината слета со хеликоптер, а гостинки ѝ беа девојките од „Хурикејн“ (ФОТО)

Слободен печат
Синоќа Јелена Карлеуша одржа онлајн-концерт за памтење и со досега невидениот спектакл воодушеви околу 100.000 луѓе кои го следеа нејзиниот концерт на апликацијата YouBox. Карлеуша,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Карлеуша: Јас сум преубава без шминка (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Јелена Карлеуша е позната по својот остар јазик и по искрените и брутални изјави, па така таа е често мета на разни коментари, како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Карлеуша проговори за почетокот на нејзината кариера: Немав што да облечам, а мајка ми позајмуваше пари (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Јелена Карлеуша (41) на друштвените мрежи се присети дека пред 25 години излезе нејзиниот прв албум „Огледалце“. Таа на обожавателите им објасни во кои...
Еспресо Магазин Магазин слајдер

НОВА ФРИЗУРА – Карлеуша никогаш не изгледала поубаво (ФОТО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша им се пофали на фановите со новата фризура на Инстаграм. Пејачката во последно време често експериментира со косата, која досега и беше долга,...
Еспресо Магазин Магазин слајдер

По вестите дека се разведува од Душко Тошиќ, се огласи и Карлеуша… (ФОТО)

Слободен печат
Во некои медиуми се појави информација дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ наводно се на прагот на развод. Всушност, шпекулациите за ова започнаа со приказната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Далибор Петко го копираше аутфитот на Јелена Карлеуша – Луѓето „умираат“ од смеење (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот хрватски радио и ТВ водител Далибор Петко не се досадува ниту во присилната изолација. Тоа досега безброј пати го потврди, а доколку го следите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Карлеуша ја разреши мистеријата за коронавирусот: Според неа ова е ГЛАВНАТА ПРИЧИНА за ширење на болеста!

Слободен печат
Многумина не би се сложиле… Пејачката Јелена Карлеуша, како што е познато, е голем борец за правата на животните и таа е веган. Таа често...
Еспресо Магазин Магазин слајдер

Карлеуша си купи солариум и веднаш се пофали – Сега нема да ми биде досадно во карантин (ФОТО)

Слободен печат
Српската пејачка Јелена Карлеуша (41) со своите пријатели сподели како ќе го скратува времето во текот на самоизолацијата. Имено, иако сите концерти и се одложени,...
Еспресо

Полудеа по очилата на Јелена Карлеуша: Популарната пејачка е секогаш чекор пред другите! (ФОТО)

Слободен печат
Сакаме да се согласиме или  не, но познатата пејачка Јелена Карлеуша на Балканот ја диктира модата. За тоа сведочат и последните фотографии кои таа ги...