Инстаграм му овозможи за година ипол да заработи 50.000 евра! Еве што работи…(ФОТО)

Алекс Шанон е британски инфлуенсер со адреса во Лос Анџелес за кој зборуваат дека спие во најлуксузните хотели во светот.

Неговиот профил @followthenap го следат околу 15 илјади луѓе на Инстаграм, а Алекс во последните 18 месеци заработил повеќе од 50 илјади евра. Луксузните хотели, авионските компании па дури и производителите на пижами го опсипуваат со пораки со прашања за соработка, тврди тој за Дејли мејл.

Иако кариерата како инфлуенсер се уште не му обезбедила статус милионер, Алекс живее како милионер. Тој престојува во некои од најдобрите хотели, јаде едни од најдобрите јадења и користи услуги за кои повеќето може само да сонуваат, а за сето тоа уште е и платен.

„Во Сан Франциско Пропер за мене ги зготвија буквално сите јадења од менито за појадок со цел да ги пробам сите“, се присети тој. Во Беверли Вилшир ми дадоа да носам и сликам накит вреден околу 100 илјади евра и ме послужија со капучино со 24-каратно злато. А го пробав и „Сам дома“ сладоледниот куп, потврди тој.

Алекс се уште работи како креативен директор во модната индустрија, но се повеќе време им посветува на социјалните мрежи. Во модната индустрија е веќе 10 години и вели дека токму тоа му помогнало да научи многу за социјалните мрежи.

Кога ќе ги видите фотографиите од неговите патувања, сигурно и вие ќе почувствувате барем мала доза на љубомора…

Прочитајте и...  Во осумдесетите мажите лудуваа по неа, а таа сега се сврши со долгогодишната девојка (ФОТО)

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Совети за учење албански јазик од Садик Исени

Јасмина Кантарџиева Димков

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The Aftermath“ е приказна за голема љубов која е жртва на последиците од војната

Михаило Донев

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Васко Спасоски

Рамбо Амадеус објави цел нов албум на Јутјуб: Преслушајте го „Брод будала“ (ВИДЕО)

Михаило Донев

„Мењам козу“: Најдоброто од „Еден на Еден“ овој викенд! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

10 најпопуларни инстаграм-рецепти во „добата на коронавирусот“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Возачот не смее ништо до допре со гола рака: Џеј Ло е во паника поради коронавирусот, а ова е доказ за тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

За љубителите на Ван Гог: Онлајн турнеја во најпосетениот музеј во Холандија!

Слободен печат

Двејн Џонсон повторно ги воодушеви фановите: Погледнете што правеше со ќеркичката! (ВИДЕО)

Слободен печат

Близнаци родени во екот на пандемијата ги добија имињата Корона и Ковид

Слободен печат

Поради пандемијата одложена премиерата на продолжението на „Топ ган“: Знам дека го чекавте 34 години, за жал, чекањето ќе потрае

Слободен печат

Фестивалот Коачела сепак ќе го слави 20. роденден: Сите сме повикани (ВИДЕО)

Слободен печат