Tag : илјади

Некатегоризирано

ЗАЕДНО МОЖЕМЕ ДА ГО ПОБЕДИМЕ ВИРУСОТ – Антонио Бандерас донираше 53 илјади евра и упати силна порака! (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот шпански актер, Антонио Бандерас, и се придружи на листата со јавни личности кои со донации помогнаа во борбата против кронавирусот. Имено, актерот одвоил пари...
Еспресо Шоу биз

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Слободен печат
Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од балканската естрада, а многумина не знаат дека за една позната песна напишала само еден стих и за...
Забава Магазин

Уметник го изел 120 илјади долари вредното уметничко дело на колегата (ВИДЕО)

Слободен печат
Уметничката инсталација проценета на 120.000 американски долари, која се состоеше од банана залепена салотејп на ѕид, во саботата на изложбата „Art Basel Miami“ ја изеде...
Еспресо Шоу биз

МИНИМАЛНО ПОКРИЕНА, А МАКСИМАЛНО СКАПА: Јелена Карлеуша во облека од 4.000 евра (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Јелена Карлеуша за само два дена успеа да собере речиси 280.000 лајкови на социјалната мрежа Инстаграм. За ноќно излегување таа облече тесен фустан со...
Еспресо Шоу биз

„Човекот Кен“ кој на операции потроши околу 700.000 евра: „Носот ми отпаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат
Родриго Алвес, кој го нарекуваат „Човекот Кен“, проговори за операциите и бројните козметички зафати кои ги направил на своето тело. На операции бил вкупно 72...
Забава Магазин

Инстаграм му овозможи за година ипол да заработи 50.000 евра! Еве што работи…(ФОТО)

Слободен печат
Алекс Шанон е британски инфлуенсер со адреса во Лос Анџелес за кој зборуваат дека спие во најлуксузните хотели во светот. Неговиот профил @followthenap го следат...
Вести Ви Препорачуваме Свет

НАЈГОЛЕМИТЕ ЗЕМЈОТРЕСИ во историјата кои однесоа ИЛЈАДНИЦИ жртви

Слободен печат
Земјотресот кој предизвикал најмногу жртви досега се случил во 1557 година во Централна Кина. Тогаш бил погоден регион во кој што најголемиот дел од луѓето...
Еспресо Шоу биз

Врањеш се разведе: Ќе плаќа 3.000 евра месечна алиментација

Слободен печат
Босанскиот фудбалер од редовите на грчки АЕК, во понеделникот и официјално се разведе од сопругата Даниела. Долгогодишните сопружници му ставиле крај на бракот бракот на...
Здравје Магазин

ОВА Е СМРТ ЗА ВАШИОТ МОЗОК! Познат неврохирург по 3 илјади операции ви открива…

Слободен печат
„Не дозволувајте мозокот да „залегне“, инаку брзо ќе ослаби. Читајте, одлучувајте, размислувајте, грижете се. Не дозволувајте да останете рамнодушни – тоа е смрт за мозокот!“,...
Еспресо Шоу биз

Северина во секси бикини: „Вака само тој ме фотографира…“

Слободен печат
Северина Којиќ (47) на Инстаграм објави фотографии во бикини, а фановите ги разнежни со романтичната порака која му ја упати на сопругот Игор и ја...