18.8 C
Скопје

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

За само пет зборови заработила 100.000 евра!

Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од балканската естрада, а многумина не знаат дека за една позната песна напишала само еден стих и за него заработила огромна сума на пари.

Странува спобер за песната „Zora je“, која ја изведува Неда Украден, а за која Марина напишала само еден стих – „Suza je iz oka kanula“.

– Песната ми ја напиша починатиот Џорѓе Новковиќ и ние двајца неколку пати се скаравме околу самиот наслов на песната. Прво ја нарековме „Jovane, zora je“, потоа „Milane, zora je“. Последната и конечна верзија е „Zora je“. На крајот ја повика Марина Туцаковиќ која напиша само еден стих, а тоа е „Suza je iz oka kanula“. На неа тој стих и донесе повеќе од 100.000 евра, изјави Неда Украден во една прилика за емисијата „Гламур“.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар