18.8 C
Скопје

Tag : заработи

Хроника

Саудиец заработи кривична од МВР

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.Н.(38) од Саудиска Арабија, со живеалиште во Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „непостапување според...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Аватар“ влезе во историјата: Филмот на Џејмс Камерон заработи најмногу, надминувајќи го и „Одмаздници“

Слободен печат
Дојде до промена на првото место од листата… „Аватар“ стана филм кој досега најмногу заработил во историјата, па така тој на првото место го замени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат
Финансиската ситуација на Роберт Де Ниро се влошила поради пандемијата на коронавирусот, велат неговите адвокати, одговарајќи на финансиските барања на неговата поранешна сопруга. Прославениот холивудски...
Вести Економија

Британија заработува задолжувајќи се, за прв пат продаде обврзница со негативен принос

Слободен печат
Велика Британија денеска за прв пат продаде државна обврзница со негативен принос, што пак значи дека владата реално заработува задолжувајќи се, бидејќи инвеститорите прифатија по...
Магазин Сцена

Хали Бери заработи критики откако го покажа својот син во штикли (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката Хали Бери (53) ги налути обожавателите со снимка од нејзиниот син кој шета во чизми со високи потпетици. Хали на Инстаграм објави видео од...
Еспресо Шоу биз

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Слободен печат
Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од балканската естрада, а многумина не знаат дека за една позната песна напишала само еден стих и за...
Забава Магазин

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Земал банана, ја залепил со селотејп на ѕид и сега ќе заработи богатство (ФОТО)

Слободен печат
Неверојанто уметничко дело изложено во една галерија во Мајами Бич се продава за неверојатни 120.000 долари. Се би било сосема во ред доколку ова дело...
Забава Магазин

Инстаграм му овозможи за година ипол да заработи 50.000 евра! Еве што работи…(ФОТО)

Слободен печат
Алекс Шанон е британски инфлуенсер со адреса во Лос Анџелес за кој зборуваат дека спие во најлуксузните хотели во светот. Неговиот профил @followthenap го следат...