13 C
Скопје

Tag : зборови

Магазин Магазин слајдер Сцена

Шварценегер ја откри вртоглавата сума што ја добил за еден збор во „Терминатор“!

Слободен печат
Без сомнение дека холивудскиот актер Арнолд Шварценегер заработил голем хонорар за неговата легендарна улога во „Терминатор“, но начинот на пресметување на цифрата што легнала на...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Сѐ уште сте сами? Хороскопот може да ви открие зошто!

Слободен печат
Некои личности уживаат кога се во љубовна врска, а други пак уживаат кога се сами. Но, постојат и такви кои сакаат да се впуштат во...
Слајдер Хроника

Завршни зборови на обвинителство за „Трезор“

Горан Наумовски
Со завршни зборови на обвинителството денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжува судењето за предметот „Трезор“, кој се однесува за злоупотреба на средства од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Лари Кинг ја откри вистинската причина за неговата смрт и неговите последни зборови

Слободен печат
Сопругата на Лари Кинг, Шонг Кинг, проговори за последните моменти кои ги поминала со славниот водител… „Успеавме да воспоставиме „Face Time“ во болницата, му беше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неговите зборови и го кршеле срцето – Оваа сурова шега принцезата Дијана никогаш не можела да му ја прости на принцот Чарлс!

Слободен печат
Нови детали од кралското семејство и работите кои се случиле во минатото испливуваат на површината речиси секој ден… Откако се родил принцот Хари, принцот Чарлс...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Моќна мантра за среќа: Изговарајте ги овие зборови секое утро и гледајте како животот ви се менува!

Слободен печат
Нашите мисли влијаат на тоа како се чувствуваме и што правиме и не ни е потребна никаква наука за тоа да го докаже… Какви ни...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Последните зборови на овие 7 легенди пред смртта: Вака тие се збогуваа со светот! (ФОТО)

Слободен печат
Нивните последни зборови беа запаметени, исто како и тие самите… Никој навистина не знае што се случува во моментите пред смртта. Можеби навистина целиот живот ќе...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ова баш секој мора да го прочита: Најубавите зборови на големите уметници за љубовта и среќата напишани некогаш!

Слободен печат
Само со срцето може да се гледа правилно… Многумина пишувале за љубовта, создавале и војувале во нејзино име, биле инспирирани од неа; многумина дури се обиделе...
Вести Македонија

Јанева ќе даде завршни зборови во „Рекет”

Поранешната специјална обвинителка, сега обвинета во случајот „Рекет”, Катица Јанева, денеска во Кривичниот суд ќе ги даде своите завршни зборови за овој судски предмет, по...