Tag : пијалоци

Вести Економија

Акциите на Кока-Кола 100 години на берза

Слободен печат
Кока-Кола овие денови одбележува 100-ти роденден откако за првпат се појавија нивни акции на берза. Акциите на Кока-Кола за првпат се појавија на јавна понуда...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Нашите институции поим немаат дека Македонија е лидер во извоз на фалсификуван алкохол

Слободен печат
Царинските служби во Европската Унија спречиле влез на фалсификувани и опасни производи на европскиот пазар во вредност од 740 милиони евра во текот на 2018...
Забава Магазин

Инстаграм му овозможи за година ипол да заработи 50.000 евра! Еве што работи…(ФОТО)

Слободен печат
Алекс Шанон е британски инфлуенсер со адреса во Лос Анџелес за кој зборуваат дека спие во најлуксузните хотели во светот. Неговиот профил @followthenap го следат...
Вести Економија

Македонија испорачува најмногу фалсификувани алкохолни пијалаци во ЕУ

Слободен печат
Царинските служби во Европската Унија спречиле влез на фалсификувани и опасни производи на европскиот пазар во вредност од 740 милиони евра во текот на 2018...
Здравје Магазин

Обожавате газирани пијалоци? Еве што му прават тие на вашето тело!

Слободен печат
Ако пиете многу газирани пијалоци, време е да ја прекинете оваа лоша навика… Еве како газираните пијалоци влијаат врз нашиот организам… Забрзано стареење Фосфатите и...
Здравје Магазин

Колку шеќер е опасно?

Слободен печат
Веќе сме запознаени со тоа дека шеќерот е особено лоша намирница за нашето здравје, но новата студија тврди дека дури и мала количина на шеќер...
Здравје Магазин

Ваков фитнес тренер никој не би одбил, прочитајте ги неговите совети за перфектно тело (ФОТО)

Слободен печат
Летото бара да му посветиме повеќе внимание на нашето тело, посебно во овој пероид кога треба да се појавиме во бикини на плажа. Поради тоа,...