Tag : работи

Вести Економија

ЕБОР ќе поддржи финансирање на станбени кредити и еколошки инвестиции во згради во Северна Македонија

Слободен печат
Кредитот во износ од €2 милиони од страна на ЕБОР за Шпаркасе Банка Македонија, ќе ги поддржи инвестициите во еколошки технологии со високи перформанси, наменети за зградите...
Еспресо Секс

Овие работи среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време
И додека сите ја споменуваме хигиенската рутина, читањето книги и подготовките за наредниот ден, што е со навиките кои емоционално ве исполнуваат? Како што пишува...
Еспресо Жена Магазин Секс

Овие работи жените не сакаат да ги делат ниту со своите партнери

Слободен печат
Како и четкичката за заби, така постојат и некои нематеријални работи кои би требало да ги задржите за себе и да не ги споделувате со...
Вести Македонија

Захариева: Преговорите за членство во ЕУ на Северна Македонија и Албанија не треба да се одложуваат

Слободен печат
Започнувањето на преговорите за членство во ЕУ на Република Северна Македонија и на Албанија не треба да се одложува поради францускиот предлог за нова методологија...
Магазин Семејство

5 работи што ги имала секоја југословенска куќа: Без ова не сме можеле да го замислиме животот! (ФОТО)

Слободен печат
Секое време носи нешто свое на сите полиња, па дури и кога станува збор за предметите кои ги чуваме во домот како најголеми скопоцености и...
Еспресо Жена Магазин Секс

Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Слободен печат
Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо...
Вести Свет

САД воведоа санкции за кубанскиот министер за внатрешни работи

Слободен печат
САД воведоа санкции кон кубанскиот министер за внатрешни работи Хулио Сесар Гандарило Бермехо, изјави државниот секретар на САД, Мајк Помпео. Помпео на Твитер објави дека...
Вести Македонија

Внатрешни работи и Правда теми на Министерски форум кој ќе се одржи утре и задутре во Скопје

Слободен печат
Министерски форум – ЕУ Западен Балкан за правда и внатрешни работи ќе се одржи утре и задутре во Скопје во рамки на финското претседателство со...
Еспресо Секс

Викендот е пред вас, доста со сексот набрзина! Зачинете го со овие 3 работи!

Слободен печат
Доста со сексот набрзина. Истражувањата покажуваат дека галењето после секс е неопходно со причина. Паровите кои се галат после сексуален однос се многу позадоволни од...
Вести Економија

Значителен раст на договорените градежни работи во странство

Слободен печат
Според податоците на Државниот завод за статистика, во периодот јануари − септември 2019 година, вкупната вредност на договорените градежни работи во странство изнесува 4.006.451 илјада...