6 C
Скопје

Tag : работи

Магазин Магазин слајдер Семејство

Две работи кои децата никогаш нема да им ги простат на родителите: Кога ќе пораснат, тие можат да разберат, но не и да заборават!

Слободен печат
Децата можат да им се налутат на своите родители. Понекогаш тие дури и ветуваат дека никогаш нема да им простат и нема да заборават. Честопати...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО I Каков среќник! Купил куќа полна ѓубре, а во неа пронашол богатство вредно 400.000 долари

Слободен печат
Домот на ексцентричната пијанистка која како хрчак ја затрупувала својата куќа со ѓубре и кутии, ја купил еден сопственик на продавница за антиквитети во Канада...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Предмети кои го блокираат протокот на слободната енергија: Не ги чувајте овие работи во ходникот!

Слободен печат
Послушајте ги фенг шуи правилата и овие работи веднаш исфрлете ги од вашиот ходник… Според верувањето фенг шуи, одредени работи можат да привлечат позитивна, но...
Вести Свет Слајдер

Ранг листа на најдобри работи во САД за 2021 година: Компјутерџиите паднаа од врвот, од топ 5 излегоа и стоматолозите

Слободен печат
Изготвувањето на годишната ранг листа на најдобрите работи во САД се прави врз основа на неколку критериуми, како висина на платата, отворени работни места, балансот...
Вести Македонија

МОН: Под слоганот „Учи паметно, работи стручно” почнува дијалог со компаниите за отворање барани профили во стручните училишта

МИА Агенција
Министерството за образование и наука денеска информира дека почнува процес на консултации со компаниите, стопанските комори и локалните самоуправи за потребата од отворање на нови...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Нетфликс работи на втората сезона од серијата „Bridgerton“

Слободен печат
Серијата „Bridgerton“ го воодушеви светот со својата прва сезона, која од минатиот месец е достапна на Нетфликс, а фановите од почетокот се прашуваат дали ќе...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку исклучително важни работи кои со сигурност ќе ви го подобрат животот со партнерот – Започнете да ги применувате уште денес!

Слободен печат
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Многумина ги имаат дома – 3 работи кои ја бркаат позитивната енергија од домот

Слободен печат
Фенг шуи е древна вештина за живеењето и уредувањето на просторот. Според фенг шуи, одредени работи го блокираат напливот на позитивна енергија во нашиот дом...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Сакате добрата енергија да е присутна во вашиот дом? Тогаш, никогаш не ги фрлајте овие работи!

Слободен печат
Често ќе прочитате кои работи и предмети не треба да ги задржите во домот, поточно кои работи морате да ги отстраните со цел да привлечете...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Викендот е пред вас, не водете љубов набрзина! Зачинете ја страста на поинаков начин!

Слободен печат
Доста со водењето љубов набрзина. Истражувањата покажуваат дека галењето после сексуалниот чин е неопходно со причина. Паровите кои се галат после сексуален однос се многу...