ХИТ МЕЃУ ЖЕНИТЕ: Домашна крема која ги елиминира брчките за само 7 дена

Нејзина најголема предност е тоа што се состои од состојки кои се потполно природни и безбедни, и тоа што е погодна за сите типови на кожа.

Брчките се неизбежна појава кај секоја личност. Жените вообичаено користат бројни креми како би ја спречиле нивната појава, но дури ниту најскапите креми не може да ви гарантираат потполно ослободување од брчките.

Меѓутоа, постои крема која што може да си ја направите сами, а која што одлично ја хидрира вашата кожа, ги елиминира брчките и го забавува стареењето на кожата. Нејзина предност е тоа што состојките се потполно природни и безбедни, и тоа што е погодна за секаков тип на кожа.

Резултатите се видливи веќе за само 7 дена, затоа направете ја оваа крема сами и израдувајте ја својата кожа!

Состојки: 1 лажица бадемово или маслиново масло, 1 жолчка, 1 мала лажичка мед и 2 лажички вазелин.

Прочитајте и...  Сопругот платил да ја убијат, а таа се појавила на сопствениот погреб

Подготовка: Растопете го вазелинот со помош на водена пареа. Тој процес може да потрае неколку минути. Потоа во него додадете ги и останатите состојки. Сето тоа добро промешајте го се додека да добиете хомогена маса. Вашата крема е готова!

Може да ја чувате во кутија од некоја стара крема.

Мачкајте ја со лесни движења, масирајќи ја кожата. После 30 минути може да го отстраните вишокот крема со влажно марамче.

Напомена: Потребно е повеќе од еден час за кремата да впие во кожата, па токму затоа се препорачува да ја мачкате на лицето најмалку два часа пред спиење. Кремата чувајте ја во фрижидер.

Прочитај повеќе

Поради овие намирници имате висок притисок, воспаленија и срцеви заболувања! (ФОТО)

Слободен печат

Јогурт перничиња, прсти да излижеш (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари!

Слободен печат

Виц на денот: Цариник

Слободен печат

Пејџ Хатавеј е фитнес дива од која има што да се научи! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

осум + 16 =

Прочитај повеќе

Неверојатната заработка на брендот на Карл Лагерфелд по неговата смрт!

Слободен печат

Хороскопски знаци кои најлесно паѓаат во искушение да стапат во љубовна врска со колега

Слободен печат

Кети Пери се онесвести на сред емисија! (ФОТО)

Слободен печат

Животна приказна на Алберт Ајнштајн: Имал проблеми со дислексија, семејството го сметало за бавен, а учителот тврдел дека од него ништо нема да биде!

Слободен печат

Наоми Кембл доминираше во трендот кој ќе го освои летото!

Слободен печат

За секоја пофалба: Вака изгледа Деми Мур на 57 години без шминка! (ФОТО)

Слободен печат