22 C
Скопје

Tag : домашна

Магазин Магазин слајдер Храна

Предлог за денешниот ручек: Домашна капама

Слободен печат
Оваа недела за вашиот ручек подгответе домашна капама и уживајте во нејзиниот вкус… СОСТОЈКИ: – 1 средна главица кисела зелка – 700 г свинско месо...
Хроника

Големи казни за двајца гостиварци кои не седеле во домашна изолација

Двајца гостиварци од Јавното обвинителство се обвинети за непочитување на здравствените прописи за време на епидемија. Првиот обвинет од село Голема Речица, на кого му...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Домашна маст која ги решава проблемите со враснати и задебелени нокти и ги елиминира и габичките

Слободен печат
Оваа маст стана хит на интернет бидејќи за само три дена ги отстранува габичките на ножните прсти, а воедно помага кај проблемите со враснати и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сања Николиќ наполни 38 години – Роденденска забава во дворче, домашна торта и мало изненадување (ФОТО)

Слободен печат
Сања Николиќ поранешната манекенка и Мис на Македонија го прослави својот 38-ми роденден во домашна атмосфера со најмилите, а со јавноста овој пат одлучи да...
Вести Економија

Прифатени 8.330 приговори за домашната платежна картичка

Слободен печат
Речиси сите приговори за домашната платежна картичка се проверени и се прифатени 18 проценти или 8.330. Лицата се додадени на kupuvamdomasno.gov.mk, банките се известени и...
Вести Економија

Ангеловска: Домашната картичка ќе ја забрза економијата во третото тримесечје

Слободен печат
Направените симулации во министерството за финансии покажале дека домашната картичка и ваучерите за домашен туеизам ќе го ублажат падот на економската активност во третото тримесечје,...
Вести Економија Слајдер

Над 20.000 забелешки за домашна картичка, надлежните велат секој што ги исполнува условите ќе добие средства

МИА Агенција
Над 20.000 мејлови со забелешки се пристигнати до Генералниот секретаријат на Владата од граѓани кои ги исполнуваат условите за добивање картичка со 3.000 денари, а...
Вести Економија

Домашна картичка за 4.394 здравствени работници

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче, соопшти дека со мерката домашна картичка ќе бидат опфатени 4.394 здравствени работници. Станува збор за лица кои директно биле вклучени...
Македонија Слајдер

Премиерот и министрите кои беа во контакт со Димитриевски, одат во домашна самоизолација

Горан Наумовски
По информацијата дека градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски е позитивен на КОВИД-19, а кој вчера одржа состанок на кризниот штаб на Куманово, ја информираме јавноста...
Вести Македонија

Хроничните пациенти со ревматски заболувања да бидат во домашна самоизолација

Хроничните пациенти со ревматски заболувања спаѓаат во групата на високоризични пациенти и поради тоа треба да бидат во домашна самоизолација, а при контакт со други...