Домашна маст која ќе ви помогне при проблеми со враснати и задебелени нокти - Слободен печат

Домашна маст која ќе ви помогне при проблеми со враснати и задебелени нокти

Оваа маст стана хит на интернет бидејќи за само три дена ги отстранува габичките на ножните прсти, а воедно помага кај проблемите со враснати и задебелени нокти. Во продолжение ви го откриваме рецептот.

Ако често имате проблем со враснати нокти, ќе бидете воодушевени со овој рецепт кој навистина дава резултати.

Потребни состојки:

1 лажица кантарионово масло

лажица брашно

1 лажица шеќер во прав

Подготовка и начин на употреба:

Помешајте ги состојките и добиената смеса нанесете ја на целиот прст, како и на враснатиот или задебелен нокт. Потоа замотајте со газа и оставете да делува во текот на целата ноќ. Маста треба да ја мачкате три вечери по ред.

Напомена:

Оваа смеса не смеете да ја мешате со други лекови и препарати.

Прочитајте и...  Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Прочитај повеќе

Бијонсе на гала вечера се појавила во фустан под кој не се носат гаќички! (ФОТО)

Слободен печат

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и најстарата ќерка Џиџи

Слободен печат

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Слободен печат

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Слободен печат

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Слободен печат

Остави Коментар

twelve + 13 =

Прочитај повеќе

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Слободен печат

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Слободен печат

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Слободен печат

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Слободен печат

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Слободен печат