28.8 C
Скопје

Tag : помогне

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Тијана се присети на бомбардирањето во Србија и промената која тогаш ја направила од револт и немоќ да помогне

А.М
Македонската пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ која веќе долги години со своето семејство живее во Белград, Србија, на својот Инстаграм профил се присети на бомбардирањето...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Супа која го зајакнува имунитетот, а истовремено ќе ви помогне и да ослабите

Слободен печат
Доколку сте во потрага по готвена храна која има моќ да го зајакне имунитетот, но и да помогне во „борбата“ со вишокот килограми, тогаш оваа...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку проверени и лесни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Домашна маст која ги решава проблемите со враснати и задебелени нокти и ги елиминира и габичките

Слободен печат
Оваа маст стана хит на интернет бидејќи за само три дена ги отстранува габичките на ножните прсти, а воедно помага кај проблемите со враснати и...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Пронајдете баланс – Како до помалку расправии во бракот?

Слободен печат
Скоро и да нема пар што никогаш не се скарал во животот. Нема ништо лошо во расправиите, доколку се конструктивни. Проблемот сепак е во тоа...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Дали храната може да помогне во борбата со коронавирусот

Слободен печат
Откако почна ширењето на коронавирусот во светот, многубројни научници и нутриционисти постојано се обидуваат да изнајдат некоја врска помеѓу храната и вирусот. Обидите од нивна...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Ви отекуваат нозете? Без грижа, овој напиток ќе ви помогне да се ослободите од отоците!

Слободен печат
За да го спречите отекувањето на нозете во топлите денови, треба листовите од нозете да ги туширате со ладна вода, избегнувајте да ги прекрстувате нозете,...
Вести Свет

Трамп подготвен да му помогне на Иран

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека е подготвен да му помогне на Иран во борбата против коронавирусот доколку Техеран го побара тоа. – Ако на Иран...
Колумни

Којзнае дали и Мајка Тереза би можела да ни помогне?

Сашо Орданоски
Го слушам вчера професорот Мирослав Грчев како во студиото на „Утрински брифинг“ (разговорот може да го најдете овде) буквално ја растура на најситните мизерни парченца...
Жена Магазин

ГО ИЗГУБИЛА СИНОТ 3 ЧАСА ПО ПОРОДУВАЊЕТО: Тогаш решила да им помогне на СИТЕ МАЈКИ! Го собирала своето МЛЕКО и го донирала (ФОТО)

Слободен печат
Сиера и Ли одлучиле да ја „истуркаат“ бременоста докрај и да поминат малку време со својот син кој пристигнал два месеци пред терминот, а починал...