Tag : брчките

Еспресо Жена Магазин Убавина

Направете сами домашна крема која ги брише брчките и мозолчињата како гума (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Многумина од нас се борат со мозолиња, митесери и поради тоа посегнуваат по скапи производи кои се полни со штетни вештачки материи. Тие производи не...
Еспресо Жена Магазин Убавина

ХИТ МЕЃУ ЖЕНИТЕ: Домашна крема која ги елиминира брчките за само 7 дена

Слободен печат
Нејзина најголема предност е тоа што се состои од состојки кои се потполно природни и безбедни, и тоа што е погодна за сите типови на...
Еспресо Убавина

Отстранете ги отоците, подочниците и елиминирајте ги брчките со оваа едноставна маска од компири

Слободен печат
Дали знаете дека маската од компири може да ја подмлади кожата на пределот околу очите? Користете ја оваа маска два до три пати неделно и...