5 C
Скопје

ФОТО | Невозможно е да погодите колку години имаат овие славни лица: Дали тие го пронашле еликсирот на младоста?

Некои актери изгледаат премногу добро за своите години, па така всушност секој би се запрашал дали тие всушност успеале да го најдат еликсирот на младоста?!

Се уште се чудиме кога ќе се потсетиме колку всушност години имаат овие неколку актери, а нивниот израз на лицето воопшто не одговара со таа бројка.

Погледнете за што ви говориме…

Питер Динклиџ (51)

Фото: Профимедиа

Луси Лу (51)

Фото: Профимедиа

Кети Бејтс (72)

Фото: Профимедиа

Дејвид Духовни (60)

Фото: Профимедиа

Лина Хиди (47)

Фото: Профимедиа

Рашел Лефевр (41)

Фото: Профимедиа

Џим Парсон (47)

Фото: Профимедиа

Коби Смалдерс (38)

Фото: Профимедиа

Џилијан Андерсон (52)

Фото: Профимедиа

 

Прочитајте и...  На денешен ден - 27 февруари

Поврзани вести

Миа Фароу призна дека Вуди Ален ѝ бил најголемата грешка во животот

Слободен печат

Вака живее денес Сузан Бојл: На сметката има милиони, го смени изгледот и не сака да се мажи

Слободен печат

Чајот од оригано идеален за ублажување на кашлица и искашлување на слузта

Слободен печат

Дневен хороскоп за 27 февруари: Денеска никој нема да остане рамнодушен на вашиот шарм

Теодора Циклевска

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат

На денешен ден – 27 февруари

Слободен печат

Остави Коментар