3 C
Скопје

Tag : еликсир

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Невозможно е да погодите колку години имаат овие славни лица: Дали тие го пронашле еликсирот на младоста?

Слободен печат
Некои актери изгледаат премногу добро за своите години, па така всушност секој би се запрашал дали тие всушност успеале да го најдат еликсирот на младоста?!...
Здравје Магазин

Направете Златно млеко – еликсир за долг и здрав живот

Јасмина Кантарџиева Димков
Се нарекува „Голден милк“ (Златно млеко) поради златната боја на напивката. Се заснова на паста од куркума и млеко. Според традицијата, мора да се консумира најмалку...
Здравје Магазин

Утрински еликсир од лимон и куркума

Слободен печат
Куркумата е неизбежна во индиската кујна, но доколку не јадете индиска храна, тогаш како да го вклучите овој прекрасен зачин во вашта исхрана? Едноставно, зачинете...
Здравје Магазин

Едноставен рецепт за прочистување на белите дробови

Слободен печат
Ако сте пушач повеќе од пет години, сигурно чувствувате последици од оваа нездрава навика. Бронхитисот, како и пушачката кашлица е сигурно нешто со што се...
Здравје Магазин

Моќен и едноставен еликсир кој моментално ги исфрла токсините од телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Верувале или не, разни експерти но и нутриционисти тврдат дека постои решение за исфрлување на токсините од организмот но и за слабеење истовремено. Одговорот лежи...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин

Ова е вистински еликсир за здравјето

Слободен печат
Сурутка е нус-производ на сирење и јогурт, во кој остануваат најдобрите и највредните состојки на млекото: витамини Б и Е, минерали и млечни шеќери кои...
Еспресо Здравје

Еликсир на животот: Ги подига на нозе и најтешко болните пациенти (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Овој напиток е стар руски рецепт кој им помага на тешко болните или исцрпени луѓе да ја вратат енергијата! Русите сметаат дека овесот е храна...
Еспресо Здравје

Еликсир од лимон и куркума кој ќе го препороди вашето тело

Слободен печат
Во вашиот утрински напиток додавањето на куркума е евтино, пријатно, а и ќе го препороди вашето тело… Во индиската кујна куркумата е речиси главна состојка,...