25.8 C
Скопје

Tag : актери

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Игор Џамбазов: Некаде во минатиот век, пијани од слобода, љубов кон театарот и пиво

Слободен печат
Инстаграм – профилот на Џамбазов е исполнет со бројни фотографии кои будат многу убави спомени. Актерот и шоумен постојано објавува фотографии од неговиот приватен живот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Холивудските сребрени лисици: Овие актери се позгодни и пошармантни благодарение на седата коса!

Слободен печат
Порано или подоцна, повеќето луѓе започнуваат да се среќаваат со белите влакна на косата и брадата. Наместо да бегаат од неизбежното, многу холивудски фаци ја прифатија...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Никогаш не вели никогаш: Демпси за враќањето во „Вовед во анатомија“

Слободен печат
Актерот Патрик Демпси на фановите на серијата „Вовед во анатомија“ секогаш ќе им биде познат како доктор Дерек Шепард, иако неговиот лик почина во 11-та...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Уште тогаш се знаело дека ќе биде голем заводник: Денес е еден од омилените холивудски актери, а вака изгледал порано

Слободен печат
Важи за еден од најдуховитите, но и најубави актери на денешницата… Популарниот 44 годишен актер Рајан Рејнолдс важи за еден од најубавите и најпосакувани актери...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ВИДЕО | Којзнае по кој пат остана без Оскар, но буквално го украде шоуто: Глен Клоуз (74) покажа како се танцува!

Слободен печат
Без проблем стана и во елегантниот фустан заигра пред сите… Иако овогодишнешното доделување на Оскари пројде без никакви скандали, за малку добра забава се погрижи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Најјакото селфи на светот: Ваква екипа нема никаде!

Слободен печат
Актерот Силвестер Сталоне објави видео снимка на својот Инстаграм профил, која ја нарече „најјакото селфи“ бидејќи во истиот кадар се наоѓаат некои од најголемите актерски...
Културен печат

Нова книга: Сегмент од историјата на македонско-хрватските културни врски

Тони Димков
Научно-истражувачкиот труд „Хрватски театарски актери и режисери што работеле во Македонија од 1913 до 1941 година“ на писателот, публицист и истражувач Зоран Пејковски е неговата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се чека обвинението за Мирослав Мика Алексиќ: Oсум силувања и единаесет случаи на сексуално вознемирување

Слободен печат
Адвокатот Југослав Тинтор потврди дека Вишото јавно обвинителство во Белград треба да покрене обвинение до крајот на неделава против наставникот по глума Мирослав Мика Алексиќ,...
Културен печат

Театарска премиера: „Сирано“ стапнува на сцената во Охрид

Тони Димков
Охридскиот народен театар, при НУ Центар за култура „Григор Прличев“, на 13 март премиерно ќе ја изведе претставата „Сирано“, поставена според текст на Душан Ковачевиќ...
Ви Препорачуваме Културен печат

Театарска премиера: Приказна за оперската дива што живеела во заблуда

Тони Димков
Турскиот театар во Скопје на 24 февруари премиерно ја изведе претставата „Славната Флоренс“, работена според текстови на П. Квилтер, Н. Мартин, Џ. Коган, Б. Крајчевска...