1 C
Скопје

Tag : лица

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Невозможно е да погодите колку години имаат овие славни лица: Дали тие го пронашле еликсирот на младоста?

Слободен печат
Некои актери изгледаат премногу добро за своите години, па така всушност секој би се запрашал дали тие всушност успеале да го најдат еликсирот на младоста?!...
Вести Хроника

Расчистена кражба во трговски центар во Скопје, приведени две лица

Завчера во 14 часот во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош лишиле од слобода две малолетни лица од Скопје, поради тоа што извршиле тешка...
Вести Слајдер Хроника

Приведени 13 лица на две домашни забави во Скопје

МИА Агенција
Ноќеска во 2.45 часот, по претходно добиени сознанија дека во стан на ул.„Рајко Жинзифов” во Скопје има гласна музика и не се почитуваат мерките за...
Вести Хроника

Сообраќајка кај булеварот „АСНОМ“ во Скопје, повредени три лица

Слободен печат
Вчера околу 10.25 часот во Скопје на крстосницата од булеварот „АСНОМ“ и сервисна улица кон хотел во Скопје, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило...
Хроника

За неносење маски казнети 506 лица

За носење лична заштита на лице во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјата се регистрирани 506 прекршоци, соопштија денеска од МВР. МВР апелира...
Вести Свет

ЦДЦ: Во САД за една недела вакцинирани 2,5 милиони лица

МИА Агенција
Американскиот Центар за контрола и превенција на заразни болести синоќа соопшти дека 2.589.125 лица во САД ја примиле првата доза од вакцината против коронавирус и...
Вести Свет

Русија ја „освежи“ сопствената „црна листа“: Забрана за влез во земјата за припадници на германски специјални служби

Слободен печат
Русија стави високорангирани германски службеници од специјални служби на „црната листа” со лица на кои ќе им биде забранет влез во земјата, соопшти руското Министерство...
Здравје Магазин

Одбележан Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби: Сите попречености не се видливи

Слободен печат
Трети декември се одбележува како Меѓународен ден на лицата со посебни потреби. Овој ден е посебно акцентиран на потребите и проблемите што ги имаат и...
Хроника

Три лица се повредени во сообраќајка кај Сити Мол

Три лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајната несреќа која вчера на пладне се случи на крстосницата од  бул.„Партизански одреди” со ул.„Љубљанска” и...
Вести Македонија

За неносење маска санкционирани 548 лица

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава вкупно се санкционирани 548 лица за неносење лична заштитна маска на лице, информира Министерството за внатрешни...