Tag : лица

Вести Македонија Слајдер

Филипче: Најдоцна утре ќе почнеме јавно да ги објавуваме оние кои не ги примаат решенијата за самоизолација

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека денеска или најдоцна утре јавно ќе бидат објавени имињата на луѓето кои не сакаат да ги примат решенијата...
Вести Македонија Слајдер

МВР: 104 лица не го почитувале полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 104 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 76 лица, а...
Хроника

Казни за 19 лица од Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка пред надлежен суд против вкупно 19 лица за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, соопштија...
Вести Свет

Каде „потфрли“ шведскиот систем во заштита на штитениците во домовите за стари лица?

Слободен печат
Повеќе од половина од жртвите од новиот корона вирус во Шведска се стари лица, станари во домови за стари. Некои од здравствените работници веруваат дека...
Вести Македонија

77 лица не ја почитувале забраната за движење

Во текот на изминатото деноноќие по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 77 лица не ја почитувале забраната...
Вести Македонија

19 лица се приведени поради прекршување на полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 31 лице не ја почитувале забраната...
Вести Свет

Шведска ја менува стратегијата во борбата со корона вирусот

Слободен печат
Премиерот на Шведска, Стефан Лофвен, планира да потроши над 220 милиони долари на здравствени лица кои би се грижеле за заштита на најстарата популација во...
Вести Македонија

29 лица не ја почитувале забраната за движење

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава...
Хроника

55 лица не ја почитувале забраната за движење

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 55 лица...
Вести Македонија

Казни за 11 лица заради прекршување на полицискиот час во Битола

Битолското јавно обвинителство до Основниот суд Битола поднесе  предлози за издавање на казнени налози за вкупно 11 лица, поради непостапување според здравствените прописи за време...