-2 C
Скопје

Tag : младоста

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Невозможно е да погодите колку години имаат овие славни лица: Дали тие го пронашле еликсирот на младоста?

Слободен печат
Некои актери изгледаат премногу добро за своите години, па така всушност секој би се запрашал дали тие всушност успеале да го најдат еликсирот на младоста?!...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Фотографијата на Џо Бајден од младоста предизвика бура на интернет – Вака изгледал новиот претседател на Америка!

Слободен печат
Џо Бајден официјално стана 46-от американски претседател, но еден детал овие денови, го одвлече вниманието од неговата политика и победа. Демократскиот кандидат Џо Бајден на изборите...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Почина поранешниот басист на AC/DC: Рокенрол младоста скапо го чинеше

Слободен печат
Поранешниот басист на групата AC/DC, Пол Метерс, починал на 14 октомври, наведуваат странските медиуми, а сега информацијата ја потврдија и неговите пријатели. Веста за смртта...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Софија Вергара објави фотка од младоста, фановите подзинаа (ФОТО)

Слободен печат
Софија Вергара има речиси 50 години, а се уште мами воздишки со својата појава. Оваа прекрасна латино актерка на својот Инстаграм профил објави фотографија од...
Здравје Магазин

Овој напиток е СВЕТО ТРОЈСТВО за оние кои сакаат да ја зачуваат младоста и витката линија: Ги исфрла мастите и отровите од телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Секое утро започнете го со овој напиток и ќе забележите како вашето тело се менува… Потребно ви е: 1 мала лажица чиа семе (5 гр),...