ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот!

Фото: Profimedia

Една од најпознатите манекенки на сите времиња, Синди Крафорд, повторно се појави на насловната страница на познатиот магазин „Vogue“…

Синди беше на врвот на славата во деведесеттите години, кога беше дел од славната петорка со Клаудија Шифер, Наоми Кемпбел, Криси Тарлингтон и Линда Евангелиста, па токму тогаш ја заработи ласкавата титула супермодел.

Таа и во 55-та година од животот плени со неверојатната убавина, харизма, токму како и на почетокот на својата кариера, а серијата нејзини нови црно-бели фотографии го освои светот. Синди овие фотографии ги сподели и на својот Инстаграм…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue Brasil (@voguebrasil)


Страниците на „Vogue“ се исполнети со провокативните фотографии на Синди, на кои е очигледна нејзината витка фигура.

Едно е сигурно, а тое е дека ниту ден-денес не може да и се најде мана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford)

Видео на денот