20.8 C
Скопје

ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот!

Една од најпознатите манекенки на сите времиња, Синди Крафорд, повторно се појави на насловната страница на познатиот магазин „Vogue“…

Синди беше на врвот на славата во деведесеттите години, кога беше дел од славната петорка со Клаудија Шифер, Наоми Кемпбел, Криси Тарлингтон и Линда Евангелиста, па токму тогаш ја заработи ласкавата титула супермодел.

Таа и во 55-та година од животот плени со неверојатната убавина, харизма, токму како и на почетокот на својата кариера, а серијата нејзини нови црно-бели фотографии го освои светот. Синди овие фотографии ги сподели и на својот Инстаграм…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue Brasil (@voguebrasil)


Страниците на „Vogue“ се исполнети со провокативните фотографии на Синди, на кои е очигледна нејзината витка фигура.

Едно е сигурно, а тое е дека ниту ден-денес не може да и се најде мана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford)

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар