ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот!

Една од најпознатите манекенки на сите времиња, Синди Крафорд, повторно се појави на насловната страница на познатиот магазин „Vogue“… Синди беше на врвот на славата во деведесеттите години, кога беше дел од славната петорка со Клаудија Шифер, Наоми Кемпбел, Криси Тарлингтон и Линда Евангелиста, па токму тогаш ја заработи ласкавата титула супермодел. Таа и во …

ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот! Read More »