1 C
Скопје

Tag : супермодел

Магазин Магазин слајдер Сцена

Синди Крафорд: Жената која го создаде терминот супермодел и постави нови стандарди во модната индустрија

Слободен Печат
Модниот свет навистина се смени откако Синди Крафорд (54) во 1986 година се појави на насловната страница на списанието „Vogue“, фотографирана од Ричард Аведон. Од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот супермодел ги изненади фановите со одличните стомачни мускули во шестата деценија! (ФОТО)

Слободен Печат
Паулина Поризкова уште еднаш докажа дека годините се само број откако им ги покажа на фановите нејзините завидни стомачни мускули. 55-годишниот супермодел и мајка на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најзгодната жена на светот Оливиа Кулпо откри како се спрема за снимање!

Слободен Печат
Супермоделот и поранешна мисица Оливиа Кулпо минатата година според изборот на списанието „Maxim“ беше прогласена за најзгодната жена на светот. На листата помеѓу сто прекрасни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака изгледа најплатениот супермодел без фотошоп (ФОТО)

Слободен печат
И супермоделите се како и сите останати жени. И тие се борат со целулитот и некој килограм повеќе… Кејт Мос и во 46-та година заработува...
Жена Магазин

Од гламурен супермодел до наркозависничка болна од СИДА, траорниот живот на убавицата Џиа Каранџи

Слободен печат
Џиа Марија Каранџи, родена во Филаделфија на 29 јануари, 1960 година, била американска модна ѕвезда во доцните 70-ти и раните 80-ти години.  Била првиот супермодел...
Забава Магазин

Супермоделот Ешли Грем роди синче

Слободен печат
Плус сајз моделот Ешли Грем и нејзиниот сопруг, режисерот Џастин Ервин во саботата добија син. Два дена уживаа со бебето во тајност, а потоа среќната...
Забава Магазин

Топ моделот Бар Рефаели стана по третпат мајка

Слободен печат
Бар Рефаели стана мајка по третпат. Фотографија непосредно пред да се породи, постирала на Инстаграм – „Еве како изгледа вистинскиот глам. Трето дете за три...
Еспресо Шоу биз

Поранешниот супермодел и на 53 години изгледа исто како пред две децении (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот супермодел Синди Крафорд се уште изгледа фантастично. Меѓутоа, не е само генетиката заслужна за нејзината витка линија. Таа беше една од ѕвездите на спотот...
Еспресо Мода

Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези (ФОТО)

Слободен печат
Кендал Џенер, една од сестрите од ријалити семејството Кардашијан, освои многу модни писти ширум светот и стана муза на познатите дизајнери. Еден од светски најпознати...