5 C
Скопје

ФОТО | Драгана Мирковиќ наполни 53 години: Луксузна торта, прослава со најблиските и само една желба!

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ вчера, 18 јануари, го прослави својот 53-от роденден и посака да и се исполни само една посебна желба.

Драгана го прослави својот роденден во својот дом во Виена, со своите најблиски, а за оваа пригода заблеска во долг син и многу елегантен фустан.

Пејачката на својот инстаграм – профил ја покажа и роденденска торта на два ката, богато украсена со златни детали и сјајни циркони. Врвот на тортата ја красеа иницијалите на Драгана – Д.М. во златна боја.

Денес е мојот роденден и имам право да посакам желба. Сакам да се вратат нашите животи, децата повторно да имаат детство без маски, а луѓето да се прегрнуваат и бакнуваат, сакам … Сакам повторно да живееме! – напиша пејачката.

Прочитајте и...  Кои хороскопски знаци се познати по своите манипулаторски моќи?

Во коментарите, нејзините фанови и го честитаа роденденот, а пејачката Лепа Брена имаше специјална честитка за Драгана: “Среќен роденден, драга моја, мала црна пријателка. Многу бакнежи и прегратки”.

Поврзани вести

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Јарецот е опседнат со себеси, а Ракот копнее по успех!

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Деми Ловато: Случајно ослабев, мирна сум

Слободен печат

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Слободен печат

ФОТО | Беше една од најубавите на која ѝ се восхитуваа и мажите и жените: Славната манекенка денес не личи на себе и ретко се појавува во јавноста

Слободен печат

Остави Коментар