Tag : желба

Забава Магазин Магазин слајдер

Храна со моќни афродизијачки квалитети, овие намирници ги зголемуваат страсните желби!

Слободен печат
Познато е дека одреден тип на храна се употребува за различни медицински цели, за лекување на одредени болести, за да го намали ризикот од рак,...
Вести Економија Слајдер

Ангеловска-Бежоска: Народната банка ќе даде максимален влог за просперитет на македонската економија

Слободен печат
Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска упати честитка по повод Новата година во која посакува успеси, совладани предизвици и нови перспективи. – Како централна банка,...
Забава Магазин

Имал милиони, а потоа напуштил сè и побегнал на пуст остров – Денес живее таму само со своето куче и има само една желба! (ВИДЕО)

Слободен печат
Имал богатство вредно 29 милиони долари, идеален брак и сè што ќе посака. По работниот неуспех напуштил сè и веќе 20 години ужива на пуст...
Еспресо Шоу биз

Принцезата Шарлот за Божиќ има една желба, но родителите нема да и ја исполнат

Слободен печат
Иако е родена како принцеза на британскиот дворец, малечката Шарлот не може да добие баш се што ќе посака. Британските медиуми се распишаа за желбите...
Еспресо Шоу биз

ОВА Е НЕЈЗИНАТА ГОЛЕМА ЖЕЛБА: Џеј Ло откри дека сака уште едно дете (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез за странските медиуми откри дека размислува за проширување на семејството. Имено, оваа 50-годишна дива за „People“ откри дека сака...
Вести Свет

Воен ветеран на смртна постела имал само ЕДНА ЖЕЛБА: Посетата која ја побарал на сите им предизвикала СОЛЗИ (ФОТО)

Слободен печат
Јоркширски териер бил доведен во одделението во Медицинскиот центар за воени ветерани и полиција Рејмонд Г. Марфи, во Албукерки, за да може, најверојатно за последен...
Еспресо Секс

ОТКРИВАМЕ: Дали таблетите за контрацепција ја убиваат страста?

Слободен печат
Контрацепциските пилули имаат и низа несакани нуспојави како дебелеење, главоболка, мачнина, промена на расположението или развој на тромб но најновото истражување укажува дека милиони жени...
Еспресо Хороскоп

3 хороскопски знаци кои обожаваат утрински секс! Дали и вие сте меѓу нив?

Слободен печат
Кој секс повеќе го сакате, утрински или ноќниот, или можеби преферирате секс преку ден. Доколку спаѓате во еден од овие хороскопски знаци тогаш на вас...
Вести Македонија

Бујар Османи денеска слави роденден, неговата желба ја кажа јавно (ФОТО)

Слободен печат
Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи денеска го прослави неговиот 40-ти роденден. Самиот Османи објави статус проследен со фотографии на социјалната мрежа Фејсбук. Во фотографиите...