13 C
Скопје

Tag : торта

Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО | Ова попладне вкусете ја најчоколадната торта во светот: Сега знаеме каков вкус има чистото совршенство!

Слободен печат
Се прави многу едноставно и релативно брзо… па така на вас ви останува само да уживате во најчоколадниот вкус во светот… Состојки: 80 гр брашно,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Елена Ристеска направи мала забава: Денес полнам 35 години и сè уште не ми треба ботокс

М.Р
Елена Ристеска во друштво на нејзините најблиски пријатели и семејството го прослави 35-тиот роденден. Нашата позната пејачка на својот инстаграм – профил објави прекрасни фотографии...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нора Шаќири со емотивна објава по повод роденденот на синот Ијан: Година полна со радост, солзи и непреспиени ноќи

М.Р
Актуелната в.д директорка на Театар Комедија, а притоа позната на јавноста од ТВ екраните, Нора Шаќири – Марковиќ заедно со нејзиниот сопруг, музичарот Марко го...
Магазин Магазин слајдер Храна

Каролина Аврамовска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со превкусна торта со кокос

СП.
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: За фил: 1 литар млеко 7 лажици шеќер 7 лажици гриз 200 грама кокосови трошки За основа: 2 јајца 200 грама брашно 100...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рецепт за вечерна чоколадна торта готова за 30 минути: Без грижа на совест – има само 200 калории!

Слободен печат
Обично доцна навечер ни се пријадува нешто слатко и калорично, како на пример: чоколадна торта. За да не јадете и овој пат со грижа за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Душко Тошиќ добил неочекувано роденденско изненaдување: Дали е од Јелена Карлеуша?

Слободен печат
Душко Тошиќ денес, 19 јануари, го прослави својот 36-ти роденден, а штом се разбудил, го дочекало првото изненадување. Имено, славниот фудбалер својот прв роденденски подарок...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Драгана Мирковиќ наполни 53 години: Луксузна торта, прослава со најблиските и само една желба!

Слободен печат
Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ вчера, 18 јануари, го прослави својот 53-от роденден и посака да и се исполни само една посебна желба. Драгана го прослави...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Хрватска кујна – Сплитска торта (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Мирис на тазе печена Личка погача со кисело млеко, или можеби мирис на домашен леб со пченка, пршута и маслинки. Мирис на манџа со зелка...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Слатката историја на роденденската торта и дувањето на свеќички – Од каде доаѓа овој обичај за раскошен роденденски десерт!

Слободен печат
Чоколадна, овошна, торта со глазура – неизоставен дел од многу родендени низ целиот свет. А во продолжение дознајте го историскиот аспект на роденденската торта… Роденденските...
Магазин Магазин слајдер Храна

Брза торта со Нутела: Потребни ви се само три состојки

Слободен печат
Што велите за една неодолива торта со Нутела која се подготвува многу брзо. Потребни ви се само три состојки за неодоливо уживање. Ако сте љубител...