• виена

Виена планира вакцина-забава за младите

Со музика празнична атмосфера Градските власти во Виена сакаат да ги охрабрат младите да се вакцинираат против Ковид-19, јави ДПА. – Една или повеќе забави за вакцинација ќе бидат организирани во главниот град на Австрија на почетокот на јули, изјави портпаролот на градската влада. Од вчера и децата и тинејџерите на возраст од 12 до …

Виена планира вакцина-забава за младите Read More »