Tag : фолк

Магазин Магазин слајдер Сцена

Тања Савиќ ја објави најпровокативната фотографија досега: Фолкерката во преден план го стави бујното деколте!

Слободен Печат
Фолкерката Тања Савиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија која никого не остави рамнодушен. Тања објасни дека фотографијата е направена минатата година и дека е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Новица и Татјана уживаат во Австралија: Убаво е да знаеш дека има на кого да се потпреш! (ФОТО)

Слободен Печат
Фолк-пејачите Татјана Лазаревска и Новица Василевски долги години живеат и работат во Австралија. Тие често на социјалните медиуми споделуваат фотографии на кои се гледа како...
Еспресо Шоу биз

Цеца во мини фустан со длабоко деколте: Фолк ѕвездата во никогаш попровокативно издание (ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Цеца Ражњатовиќ (46) ги воодушеви сите со својот изглед во никогаш попровокативниот фустан со кој ги нагласи нејзините заносни облини. Пејачката позира со...
Еспресо Шоу биз

„Празен календар“ – модерна фолк-балада која ќе посакате да ја слушнете повеќе пати (ВИДЕО)

Слободен печат
Станува збор за битолчанецот Менде Куновски, кој вчеравечер (четврток) пред своите најблиски пријатели, колеги, роднини, но и вљубеници во убавата песна, го промовираше своето првенче...
Еспресо Шоу биз

Цеца во бањарка на плажа – Фолк дивата „ги полни батериите“ пред свадбата (ВИДЕО)

Слободен печат
Најголема балканска фолк дива Светлата Цеца Ражнатовиќ овие денови ја подготвува свадбата за својот син Вељко Ражњатовиќ и неговата вереничка Богдана, исчекувајќи го моментот кога...
Еспресо Шоу биз

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред нецели 3 години, на македонската естрада како гром од ведро небо се појави еден нов правец во музиката. Еден поинаков и различен бит кои...
Еспресо Шоу биз

ИНТЕРВЈУ Елена Велевска: Безобразно е да се фалам колку заработувам, кога живееме во земја каде плата е 200 евра!

Васко Спасоски
Минатата и оваа година на фолк-пејачката Елена Велевска и поминаа работно со многу настапи, но и турбулентно, со многу пресвртници во нејзиниот приватен живот. Како...