Доставувач заиграл од среќа кога видел што го чека пред вратата на една куќа (ВИДЕО)

Сезoната на празници е пред нас, а благодарение на интернетот, купувањето на божиќните подароци стана многу полесно отколку претходно.

За жал, тоа воедно е и сезона на брзање и стрес за оние кои испорачуваат пакети пред куќните прагови.

За среќа, постојат и оние кои се грижат за вредните доставувачи на подароци кои внимателно си ја извршуваат својата работа.

Една од нив е Кети Оума, чие видео од доставувачот кој толку многу се развеселил поради тоа што го дочекало пред вратата неодамна стана хит на социјалните мрежи.

„Те молам, земи малку благо за да можеш да уживаш во понатамошното разнесување на новогодишните пратки. Ти благодарам што празничното купување ни го правиш полесно“ – напишала Кети во писмото кое било оставено за доставувачите.

Publiée par Kathy Ouma sur Mardi 3 décembre 2019

„Ова е толку убаво и слатко“, цело време повторува доставувачот на видеото.

Publiée par Kathy Ouma sur Mardi 3 décembre 2019

„Ова ми го разубави денот. Секоја година оставам слатки пред вратата“, напишала скромната Кети кој му го разубави денот на пресреќниот доставувач.

THIS!❤️❤️ Made my day! I leave goodies out every year.#AmazonPrime

Publiée par Kathy Ouma sur Lundi 2 décembre 2019

Прочитајте и...  Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Двејн Џонсон повторно најплатен глумец

Слободен печат

Уништете ги бактериите во организмот со редовно јадење на аронија

Слободен печат

Киану Ривс е бесмртен! Глумецот во центарот на смешна теорија на заговор

Слободен печат

Слатко исчекување во најголема тајност: Ед Ширан и неговата сопруга ќе станат родители

Слободен печат

На кампување во Македонија, разговор со Бојан Трајкоски, искусен кампер: Кампувањето е нова култура за новите генерации

Јасмина Кантарџиева Димков

Отстранете ја анксиозноста за помалку од една минута

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Слободен печат

11 докажани симптоми на ковид-19 што не смеат да се игнорираат

Слободен печат

Хороскоп за 12 август: Не откажувајте се од соништата!

Слободен печат

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат