Доставувач заиграл од среќа кога видел што го чека пред вратата на една куќа (ВИДЕО) - Слободен печат

Доставувач заиграл од среќа кога видел што го чека пред вратата на една куќа (ВИДЕО)

Сезoната на празници е пред нас, а благодарение на интернетот, купувањето на божиќните подароци стана многу полесно отколку претходно.

За жал, тоа воедно е и сезона на брзање и стрес за оние кои испорачуваат пакети пред куќните прагови.

За среќа, постојат и оние кои се грижат за вредните доставувачи на подароци кои внимателно си ја извршуваат својата работа.

Една од нив е Кети Оума, чие видео од доставувачот кој толку многу се развеселил поради тоа што го дочекало пред вратата неодамна стана хит на социјалните мрежи.

„Те молам, земи малку благо за да можеш да уживаш во понатамошното разнесување на новогодишните пратки. Ти благодарам што празничното купување ни го правиш полесно“ – напишала Кети во писмото кое било оставено за доставувачите.

Publiée par Kathy Ouma sur Mardi 3 décembre 2019

„Ова е толку убаво и слатко“, цело време повторува доставувачот на видеото.

Publiée par Kathy Ouma sur Mardi 3 décembre 2019

„Ова ми го разубави денот. Секоја година оставам слатки пред вратата“, напишала скромната Кети кој му го разубави денот на пресреќниот доставувач.

THIS!❤️❤️ Made my day! I leave goodies out every year.#AmazonPrime

Publiée par Kathy Ouma sur Lundi 2 décembre 2019

Прочитај повеќе

Што открива бојата што ја носите за вас?

Слободен печат

Сакате тестенини? Дали ве дебелеат? Имаме добра вест!

Слободен печат

Хороскоп за 23 јануари – Еве што ве очекува овој четврток!

Слободен печат

Виц на денот: Развод

Слободен печат

Рецепт за палачинки без брашно

Слободен печат

Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

8 + 17 =

Прочитај повеќе

Најнов изум на технолошкиот гигант: „Невидливата“ тастатура на Самсунг

Слободен печат

Разговор со Јана Коцевска: Вистинските хероини се непретенциозни и „невидливи“

Јасмина Кантарџиева Димков

Пред 30-та ова мора да го научите за ЉУБОВТА!

Јасмина Кантарџиева Димков

5 докажани начини за успешно интервју за работа

Слободен печат

Наши миленици: Маца Лукас, вистински позер!

Слободен печат

Здрава вода што се подготвува дома (РЕЦЕПТ)

Слободен печат