• чека

На „Табановце“ за влез во државава се чека 20 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез во државата е околу 20 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања. Од АМСМ …

На „Табановце“ за влез во државава се чека 20 минути Read More »