Tag : новогодишни

Вести Македонија Слајдер

Новогодишните празници се честитаат со мали пратки

МИА
Малите пратки ги заменуваат новогодишните честитки за празниците. Сè помал е бројот во поштата на испратени вакви честитки, но затоа тренд е за новогодишните празници...
Вести Свет

Новогодишни протести во Хонгконг

Слободен печат
Во Хонгконг денеска почна организирање на новогодишни собири, на кои се повикуваат граѓаните да не се откажат од борбата за демократија во 2020 година, а...
Забава Магазин

НОВОГОДИШНИ ОБИЧАИ И ВЕРУВАЊА: Еве како да ја дочекате Новата година и да ги избркате злите духови!

Слободен печат
Во народот длабоко е всадено верувањето дека однесувањето на последниот ден од старата година и првиот ден од новата година одредува каква ќе ви биде...
Забава Магазин

Доставувач заиграл од среќа кога видел што го чека пред вратата на една куќа (ВИДЕО)

Слободен печат
Сезoната на празници е пред нас, а благодарение на интернетот, купувањето на божиќните подароци стана многу полесно отколку претходно. За жал, тоа воедно е и...