6 C
Скопје

Дама која му пркоси на времето: 65-годишната манекенка изгледа ТОЛКУ ДОБРО во бикини, ја прашуваат ДАЛИ Е ОД ОВАА ПЛАНЕТА

Воопшто не не чуди фактот дека таа се уште се наоѓа на листата со најубавите жени во светот, иако има 65 години, оваа манекенка изгледа неверојатно добро, погледнете само како изгледа во бикини.

Американската манекенка Кристи Бринкли во моментов ужива со полни гради на одмор со своите ќерки. Оваа легендарна убавица ја користи секоја прилика да ужива на морските бранови, а кога ќе облече бикини, сите занемуваат.

Имено, таа е во толку добра форма во својата 65-та година што можат да и позавидат и многу млади девојки и жени. Кристи плени со посебна убавина и шарм, а во коментарите многумина прашуваат како го постигнува тој изглед, која е нејзината тајна и дали всушност е од оваа планета…

Кристи славата ја стекна во 70-те години од минатиот век, а познат е и нејзиниот брак со музичарот Били Џоел. Освен со манекенство, таа се залага и за човековите права и правата на животните, а се занимава и со глума.

[ReviewDisclaimer]

Прочитајте и...  ВИДЕО: Кортни Кокс се пофали со совршено организирана кујна: Инспирирана од нејзиниот лик Моника од „Пријатели“

Поврзани вести

ВИДЕО: Кортни Кокс се пофали со совршено организирана кујна: Инспирирана од нејзиниот лик Моника од „Пријатели“

Слободен Печат

Кралското семејство достоинствено го испраќа принцот Филип до неговото вечно почивалиште: Сите погледи насочени кон браќата Вилијам и Хари

Слободен Печат

ВИДЕО | Мајка стана вирален хит на „ТикТок“: Откако нејзиниот син одбивал да си ја среди собата, му ги фрлила сите играчки во ѓубре

Слободен Печат

ВИДЕО | Членовите на кралското семејство пристигнаа во замокот Виндзор: Светските медиуми во живо ја пренесуваат церемонијата по повод погребот на принцот Филип

Слободен Печат

Поранешните сопружници Џенифер Анистон и Џастин Теру сè уште се добри пријатели: Би било штета да не сме во контакт

Слободен Печат

Како вашиот ден да биде попродуктивен, а вие да се чувствувате подобро?

Слободен печат

Остави Коментар