18 C
Скопје

Tag : добро

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Не се чувствувам добро, хемотерапијата е премногу силна“: Марина Туцаковиќ проговори за проблемите со кои се соочува

Слободен печат
Србинката Марина Туцаковиќ (67) текстописец, води битка со ракот, за кој во неколку наврати искрено проговори во медиумите. Познатата балканска хитмејкерка искрено раскажа за својата...
Живот Магазин Магазин слајдер

Видео кое го згрози светот: Чистачка пие вода од писоар за да им докаже на шефовите дека добро исчистила (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимката на која се гледа како чистачка во униформа со пластична чаша зема вода од ВЦ шолја, поточно од писоар, за да ја испие пред...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат
Иако сите сестри изгледаат сосема поинаку од денес, очигледно е дека само Ким изгледа добро на оваа ретро фотографија, па токму затоа и ја објавила....
Забава Магазин Магазин слајдер

Причини зошто плачењето е добро за нашето тело и напиот ум!

Слободен Печат
Многумина солзите ги сметаат како знак на слабост и ретко си дозволуваат да плачат. Меѓутоа, бројни студии покажуваат дека плачењето само ја зајакнува самодовербата, ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Селма Хаек објави слика од базенот, а нејзината порака за убавината секоја жена треба добро да ја запамти (ФОТО)

Слободен печат
Мексиканско-американската актерка Селма Хаек (53) знае како да го привлече вниманието.  53-годишната актерка без шминка направи секси селфи фотографија и покажа како ужива во домот...
Еспресо Хороскоп

ВЕЧНИ ОПТИМИСТИ: Овие хороскопски знаци во сè гледаат само добро!

Слободен печат
Лицата родени во овие знаци не знаат што е омраза и љубомора. Тие во другите луѓе гледат само позитивни страни. Нив сите ги гледаати омилени...
Еспресо Шоу биз

КОЛКУ ДОБРО ИЗГЛЕДА! Позната е по разголените изданија, но сега направи нешто поинакво и повторно го СРУШИ ИНСТАГРАМ! (ФОТО)

Слободен печат
Емили Ратајковски е позната по разголените фотографии на кои со задоволство ги покажува своите облини, но овој пат објави нешто поинакво и повторно направи бум....
Еспресо Шоу биз

Кога „очајната домаќинка“ се слика во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Тери Хачер, актерката која е позната по улогата во серијата „Очајни домаќинки“, го прослави неодамна својот 55 роденден и по тој повод со своите пријатели...
Еспресо Шоу биз

Џенифер Анистон не ја поднесе добро веста дека Бред Пит е во нова врска

Слободен печат
Бред Пит неодамна беше забележан во друштво на младата колешка Алија Шавкат, па веднаш потоа започнаа и шпекулациите дека холивудскиот актер конечно ја пронашол вистинската...
Еспресо Шоу биз

Сега знаеме зошто така добро изгледа: Еве што прави Синди Крафорд (ВИДЕО)

Слободен печат
Позатата манекенка 53-годишната Синди Крафорд витката фигура ја одржува уште од раните деведесети и затоа сега без срам ги објавува фотографиите со совршено стегнатото тело...