18 C
Скопје

Видео кое го згрози светот: Чистачка пие вода од писоар за да им докаже на шефовите дека добро исчистила (ВИДЕО)

Снимката на која се гледа како чистачка во униформа со пластична чаша зема вода од ВЦ шолја, поточно од писоар, за да ја испие пред група луѓе, предизвикала расправии на кинеската социјална мрежа Веибо. Таа наводно самата им предложила на претпоставените да го направи тоа, за да им докаже дека добро ја завршила работата, акомпанијата поради големата посветеност на работата ја пофалила како „исклучителен работник“.

Фото: Принтскрин/Веибо

На снимката снимена во фабрика за производство на вештачко ѓубриво во источната кинеска провинција Шандонг, која трае 32 секунди, жената претставена како Луо објаснила дека го направила тоа за да се поттикне да работи уште подобро, на за публиката, очигледно нејзините претпоставени ја натерале на тоа, пишува „Daily Mail”.

Прочитајте и...  Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Портпаролот на компанијата соопштил дека Луо редовно пие вода од тоалетот откако пред неполни две години “ја урнала психолошката бариера”.

На кинеската социјална мрежа луѓето коментирале дека не е примерно што компанијата промовира вакво однесување за време на пандемијата на Ковид-19, а некои пишувале дека била принудена да го направи тоа.

Фото: Принтскрин/Веибо

Некои пишувале дека е срамота што претпоставените дозволуваат персоналот да им пие вода од ВЦ шолја.

Иако водата од чешма во Кина не е безбедна за пиење, компанијата “Zhong Xheng Fertiliser Technologies” тврди дека водата од нивните тоалети може да се пие и дека чистачката доброволно одлучила да го направи тоа. Тие ги повикале и останатите вработени да се угледаат на Луо.

Прочитајте и...  Јапонски милијардер бара осум луѓе за бесплатна експедиција на Месечината

„Нејзината постапка докажува дека ја врши работата најдобро што може”, смета компанијата.

Поврзани вести

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат

Го допивате кафето неколку часа подоцна од подготовката? Прочитајте дали е здрава оваа навика

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО | Познатата фитнес инструкторка Елена Бубало со искрена објава за менливоста на телото

Ирена Трајкова

Остави Коментар