Дали седмата година од бракот е кобна? Се разведува и актерката Кристина Ричи!

Уште една славна ѕвезда се разведува. Овој пат станува збор за актерката од филмовите „Семејството Адамс“ и „Каспер“, Кристина Ричи. Таа ги предаде вчера сабајле документите за развод на бракот од сопругот Џејмс Хердеген со кој се венчаше пред седум години.

Како што можеме да прочитаме во медиумите, славните се почесто се разведуваат по седум години брак, па многумина токму поради тоа ја сметаат за кобна година.

инстаграм

Ричи барањето за развод го предаде веднаш откако наводно нејзиниот сопруг Хердеген ја нападнал во нивниот дом. Полицијата не го уапсила, а Ричи побарала забрана за приближување за сопругот.

инстаграм

Полициската управа во Лос Анџелес за американските медиуми само потврди дека станувало збор за семејно насилство. Како причина за разводот 40-годишната Ричи ги навела непомирливите разлики, а за нивниот пегодишен син Фреди бара правно и физичко старателство.

Прочитајте и...  Пред 58 години Мерилин Монро беше пронајдена мртва: Живот и смрт покриени со велот на мистеријата
инстаграм

Прочитај повеќе

Слободанка Јакимовска Јосифовиќ, професионален нуркач: Под вода сум како во вселената, како да лебдам

Јасмина Кантарџиева Димков

Семејството на Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“ одлучи да ги донира неговите органи: Така и понатаму ќе живее

Слободен печат

Бизарни коинциденции: Дали Симпсонови уште еднаш ја предвидоа иднината, овојпат катастрофалната експлозија во Бејрут? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.

Радоста на младата невеста ја прекина ужасната експлозија во Бејрут (ВИДЕО)

Слободен Печат

Француските пулмолози стравуваат од појава на нова болест поврзана со ковид-19

Слободен печат

Пред 58 години Мерилин Монро беше пронајдена мртва: Живот и смрт покриени со велот на мистеријата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каролина Гочева ужива на Пелистер: Ден исполнет со убавина

Слободен печат

Хороскоп за 5 август: Стрелците се заинтересирани за врска без обврски, Рибите расположени за флерт

Слободен печат

Виц на денот – Висина

Слободен печат

Пливачка преплива цел базен со чаша млеко на глава, а притоа не истури ниту капка: Новиот ТикТок тренд го поддигна на ново ниво! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Погледнете како изгледа заводникот Хосе Армандо од серијата „Есмералда“!

Васко Спасоски

Фотографии од минијатурни тетоважи кои ќе го променат вашиот став кон тетоважите!

Слободен Печат