20 C
Скопје

Tag : семејно

Хроника

Мајка пријавила син за семејно насилство

МИА Агенција
Вчера тетовската полиција бележи два случаи на пријави за семејно насилство, а при едниот приведен е 31-годишник. Вчера полициски службеници на СВР Тетово го лишиле...
Хроника

Пријава за полицајците кои не ја спасија жената што молеше за помош од насилниот сопруг, бидејќи имал ковид-19

Горан Наумовски
Жена од Тетово неколку пати ја алармирала полицијата дека е жртва на семејно насилство од страна на нејзиниот сопруг, во форма на вербално и невербално...
Хроника

Два различни случаи на семејно насилство во Тетово

Слободен печат
Пријава на жена за сопругот поради физички напад и приведување 25-годишник осомничен за напаѓање на таткото на сопругата бележи тетовската полиција во текот на вчерашната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали седмата година од бракот е кобна? Се разведува и актерката Кристина Ричи!

Слободен печат
Уште една славна ѕвезда се разведува. Овој пат станува збор за актерката од филмовите „Семејството Адамс“ и „Каспер“, Кристина Ричи. Таа ги предаде вчера сабајле...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Покажа како жртвите на семејно насилство можат да повикаат полиција без насилникот да сфати (ВИДЕО)

Слободен печат
Младата девојка Кетлин Мекголдрик (14) од Кливленд, САД стана хит на „TikTok“ откако објави видео во кое демонстираше како луѓето кои се жртви на семејно...
Хроника

Два случаи на семејно насилство во тетовско

 ХроникаДве лица се приведени од страна на тетовската полиција откако се пријавени два случаи на семејно насилство, соопшти денес СВР Тетово. Настаните се случиле во...
Вести Македонија Слајдер

Вонредната состојба го зголеми ризикот од семејно насилство

МИА Агенција
Поради пандемијата со Ковид-19 во земјава е воведена вонредна состојба. Сите граѓани се затворени во своите домови, па така и жртвите заедно со насилниците ги...
Хроника

Два случаи на семејно насилство во Штип

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера...
Вести Регион Слајдер

Значително зголемување на бројот на случаи на семејно насилство во Албанија

Слободен печат
Во текот на минатата година регистрирани и третирани од полицијата се 218 случаи на семејно насилство повеќе во однос на претходната година. Во текот на...
Хроника

Битолчанец и се заканувал и ја тепал сопругата

Основното јавно обвинителство Битола поднесе обвинителен акт против 31-годишен жител на Битола кој е обвинет за загрозување на сигурноста, за неизвршување судска одлука и за...