Чаша полна здравје: Витаминска бомба која е готова за само неколку минути! (РЕЦЕПТ) – Слободен печат
ЗдравјеМагазин

Чаша полна здравје: Витаминска бомба која е готова за само неколку минути! (РЕЦЕПТ)

Сакате нешто освежувачко, а максимално здраво и квалитетно? Подгответе ја оваа витаминска бомба која е готова за само неколку минути!

Наполнете го својот организам со минерали и антиоксиданси со помош на овој напиток кој е вистинска витаминска бомба за телото.

Состојки:

-50 грама капини
-50 грама боровинки
-50 грама јагоди
-50 грама црно или црвено гројзе
-125 мл кокосова вода
-1 лимета

Подготовка:

  • Исчистете го и измијте го овошјето
  • Во блендер ставете го овошјето и кокосовата вода, и миксајте една минута за да добиете глатка смеса.
  • Лиметата пресечете ја на половина и со рака исцедете ја во блендерот, додадете според желбата за кисело и промешајте повторно.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close