20 C
Скопје

Tag : полна

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | За Велигден вашата куќа мора да биде полна со цвеќе: Еве зошто!

Слободен печат
Кога размислувате да се подготвите за велигденските празници, никако не заборавајте на декорацијата на домот… За Велигден се вели дека е еден од најголемите и најрадосните христијански празници. Велигден е симбол на...
Хроника

Струмичанка украла чанта полна со пари

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против З.Г.(44) од с.Старо Коњарево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба”. На 29.03.2021...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО I Каков среќник! Купил куќа полна ѓубре, а во неа пронашол богатство вредно 400.000 долари

Слободен печат
Домот на ексцентричната пијанистка која како хрчак ја затрупувала својата куќа со ѓубре и кутии, ја купил еден сопственик на продавница за антиквитети во Канада...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат
Познатиот холивудски актер Мајкл Даглас (76) е пресреќен во друштво на својот внук, па така тој на социјалните мрежи сподели црно-бела фотографија на која го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мадона го прослави 62-от роденден со чинија полна марихуана (ФОТО)

Слободен печат
Kралицата на поп-музиката Мадона го прослави својот 62 роденден на Јамајка, а како што и доликува и на една „кралица на скандалите“ таа за својот...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат
Искористете го стариот леб до последна трошка… Состојки: 500 грама стар леб исецкан на мали коцки, 150 грама сирење, 4 јајца, 200 мл јогурт, 150...
Магазин Магазин слајдер Храна

Лажица полна вкусови – Подгответе зелена чорба за целото семејство

Слободен печат
Состојки: 1 главица кељ 300 грама пилешко месо 1 страк праз 1 главица кромид масло за јадење 2  компири со средна големина сол црн бибер...
Забава Магазин

Погледнете вечерва во небото: На него ќе засјае Супермесечина (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва на небото ќе засјае третата полна Месечина во 2020 година, а воедно и првата Супермесечина годинава. Кога Месечината е во ваква позиција изгледа дека...
Магазин Семејство

Момент кој стоплува срца: Близначиња се држат за раце веднаш по породувањето (ВИДЕО)

Слободен печат
Општо познато е дека близнаците имаат чудна, но сепак специјална и уникатна поврзаност. Тие заедно растат во утробата и уште од тие почетоци се заедно...
Здравје Магазин

Чаша полна здравје: Витаминска бомба која е готова за само неколку минути! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Наполнете го својот организам со минерали и антиоксиданси со помош на овој напиток кој е вистинска витаминска бомба за телото. Состојки: -50 грама капини -50...