ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Фото: Инстаграм

Познатиот холивудски актер Мајкл Даглас (76) е пресреќен во друштво на својот внук, па така тој на социјалните мрежи сподели црно-бела фотографија на која го држи едномесечниот Рајдер.

„Првпат го видов мојот едномесечен внук Рајдер“, напиша тој под фотографијата која е полна љубов оставајќи и насмеано емоџи и срце.

Неговиот син Камерон Даглас кој до неодамна беше познат во јавноста по своите пороци и неговата пернерка Вивијан Тибес му посакаа добредојде на нивното второ дете Рајдер Т. Даглас кон средината на декември. Парот веќе ја има тригодишната Луа.

Еден месец подоцна и гордиот дедо конечно го запозна својот внук.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Douglas (@michaelkirkdouglas)

За потсетување, Камерон (42) е првиот син на актерот, кој го доби со Диандра Морела Даглас со која беше во брак од 1977 до 1995 година.

Мајкл е веќе 21 година во брак со актерката Кетрин Зета Џонс со која ги имаат ќерката Карис и синот Дилан.

Видео на денот