17 C
Скопје

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Познатиот холивудски актер Мајкл Даглас (76) е пресреќен во друштво на својот внук, па така тој на социјалните мрежи сподели црно-бела фотографија на која го држи едномесечниот Рајдер.

„Првпат го видов мојот едномесечен внук Рајдер“, напиша тој под фотографијата која е полна љубов оставајќи и насмеано емоџи и срце.

Неговиот син Камерон Даглас кој до неодамна беше познат во јавноста по своите пороци и неговата пернерка Вивијан Тибес му посакаа добредојде на нивното второ дете Рајдер Т. Даглас кон средината на декември. Парот веќе ја има тригодишната Луа.

Еден месец подоцна и гордиот дедо конечно го запозна својот внук.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Douglas (@michaelkirkdouglas)

За потсетување, Камерон (42) е првиот син на актерот, кој го доби со Диандра Морела Даглас со која беше во брак од 1977 до 1995 година.

Прочитајте и...  Хали Бери открива: Мојот прв бакнеж беше со девојка

Мајкл е веќе 21 година во брак со актерката Кетрин Зета Џонс со која ги имаат ќерката Карис и синот Дилан.

Поврзани вести

Тапанарот Драгољуб Ѓуришиќ кој свиреше во „Леб и сол“ заврши во болница поради коронавирус

Слободен Печат

Во Дојран се снимаат завршните сцени од македонско-грчко-германскиот филм „Зад стоговите сено“

Слободен Печат

Џорџ Клуни прозборе за семејниот живот и новите хобија за време на пандемија

Слободен Печат

Зошто некои лица кои прележале ковид-19 не можат да јадат кромид?

Слободен печат

Менди Мур и Тејлор Голдсмит станаа родители

Слободен Печат

Ова е препорачаната количина на црвено месо што можете да ја консумирате во еден ден

Слободен печат

Остави Коментар