Tag : внук

Хроника

Физичка пресметка помеѓу дедо и внук во Тиквешко

Слободен печат
Дедо и внук од Тиквешко синоќа физички се пресметале, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Околу 20.30 часот во СВР Велес било...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца ужива со внукот Жељко Ражнатовиќ: Додека тој спие, не смее никој да писне! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја крие својата радост што стана баба на малиот Жељко, синот на нејзиниот наследник Вељко и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вознемирувачки детали за самоубиството на внукот на Елвис Присли испливаа на површина! (ФОТО)

Слободен Печат
Бенџамин Кио (27), внукот на рокенрол легендата Елвис Присли, на почетокот од месецов изврши самоубиство во својата вила во Калабасас. Внукот на рокенрол легендата бил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Внукот на легендарниот Елвис Присли изврши самоубиство на 27-годишна возраст!

Слободен Печат
Синот на Лиса Мари Присли, Бенџамин Кио пронајден е мртов, пишуваат странските медиуми. Музичарот, инаку внук на легендарниот Елвис Присли почина во неделата во Калабасас,...
Хроника

Од надлактицата на старицата во која пукаше внукот извадени 3 метални топчиња

Слободен печат
Три метални топчиња биле извадени од надлактицата на 81 – годишната жена од Манастирец во која синоќа испукал од воздушен пиштол неколку дијаболи 33 –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ ѝ упати нежни зборови на својата снаа и се заблагодари: Прекрасно мое девојче! (ФОТО)

Слободен Печат
Наследникот Жељко Ражнатовиќ вчера ја напушти болницата и со мама Богдана Ражнатовиќ пристигна во вилата на Дедиње, а Цеца Ражнатовиќ за овој повод објави слика...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Оливер Драгоевиќ им забранил на синовите нивните деца да ги крстат по него: Еве и зошто!

Васко Спасоски
Весна Драгоевиќ, сопругата на покојниот пејач Оливер Драгоевиќ за „Стори.хр“ зборувала за новиот седми по ред внук кој треба да пристигне. Со оглед на тоа...
Вести Регион

Уапсен внукот на косовскиот премиер Харадинај

Слободен печат
Внукот на косовскиот премиер Рамуш Харадинај – Едуарт Брахимај, бил уапсен денеска, пренесуваат медиумите на Балканот. Едуарт Брахимај бил уапсен поради купување на лажна возачка...