18 C
Скопје

Tag : готова

Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат
Во Рим за првпат се појавија апарати за пица кои го подготвуваат ова традиционално италијанско јадење за само три минути. Италијаните беа шокирани од овие...
Забава Магазин Магазин слајдер

Наскоро ќе биде готова – Се создава најголемата слика на платно во светот, голема колку две фудбалски игралишта (ФОТО)

Слободен печат
Британскиот уметник Сача Џафри веќе седум месеци во хотел во Дубаи работи на слика на платно со големина од две фудбалски игралишта, со желба да...
Магазин Магазин слајдер Храна

Не се заморувајте, направете си супербрза вечера: Тортиља со пилешко готова за 20 минути

Слободен печат
Доколку сте гладни навечер, а уморни сте од готвењето, тогаш ова е идеалниот рецепт за вас. Брза подготовка, а сепак превкусно. Состојки: – 2 тортиљи...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Коронавирус: Кога ќе биде готова вакцината?

Горан Наумовски
Кинески и американски научници работат на развој на вакцина против коронавирус. Ако сè оди според планот, ќе може да се тестира на луѓе за три...
Еспресо Храна

Идеална за тропските температури: Сочна и кремаста торта со диња! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Искористете ја сезоната на ова сочно овошје и направете десерт кој ќе ви обезбеди доволна количина на шеќер, а воедно и ќе ве разлади Ќе...
Здравје Магазин

Чаша полна здравје: Витаминска бомба која е готова за само неколку минути! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Наполнете го својот организам со минерали и антиоксиданси со помош на овој напиток кој е вистинска витаминска бомба за телото. Состојки: -50 грама капини -50...