Блиските од семејството на Мијалков повикани во полициска станица

Членови на најблиското семејство на Сашо Мијалков, неговиот брат, но и сите кои биле во неговото приватно обезбедување се повикани во полициска станица, дознава „Слободен печат“.

Повиканите, како што велат од истрагата, ќе треба да дадат исказ за последните активности и движења на избеганиот екс директор на УБК. Според соговорниците, засега не се знае каде е избеган Мијалков, а се истражува кој му дојавил дека ќе му се определи мерка куќен притвор и кој се му помогнал во бегството.

Кој го помогна бегството на Мијалков?

Прочитајте и...  Албанија регистрира црн месечен рекорд на ковид-19: Во февруари починале 406 лица, меѓу нив и 18 годишник без коморбидитети

Поврзани вести

Прогноза за Арктикот до крај на векот: Температурата може да се зголеми за 20 степени

Сашко Димовски

Портпаролот на Вмро-Дпмне ќе стане татко

Слободен печат

Албанија регистрира црн месечен рекорд на ковид-19: Во февруари починале 406 лица, меѓу нив и 18 годишник без коморбидитети

Слободен печат

ВО ЖИВО: Заев и Шилегов за реконструкцијата на Универзална сала

Слободен печат

Демонстранти упаднаа во владината зграда во Ереван

Слободен печат

Нов протест напладне пред влада – излегуваат организаторите на свадби и други настани

Слободен печат

Остави Коментар