Левица: Заев е директно одговорен за бегството на неговиот побратим Мијалков

Бегството на главниот и одговорен организатор на криминалите од времето на Груевски и екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, воопшто не изненадува. Напротив, ова е само уште една потврда за јавната тајна дека власта на чело со премиерот Заев и СДСМ се во тесна врска со сите првообвинети од случаите, кои … Продолжи со читање Левица: Заев е директно одговорен за бегството на неговиот побратим Мијалков