Tag : бегство

Спорт Фудбал

КАКОВ ЛУДАК: Фудбалер избега од самоизолација и пијан возеше возило за голф низ Сиднеј

Слободен печат
Фудбалерот на Велингтон феникс, Тим Пејн го очекува казна откако избега од самоизолација во која беше поради пандемијата со коронавирусот и во пијана состојба управуваше...
Вести Свет Слајдер

НЕВЕРОЈАТНО БЕГСТВО ВО САД: Со едноставна измама се справил со стражарите и излегол од затвор без никаков проблем

Слободен печат
Кејлеб Вјувонд од сојузната американска држава Калифорнија, осуден за измама, успеал да побегне од затвор во Јута претставувајќи се како затвореник на кој му дошло...
Вести Свет

Две жени избегаа од карантин за коронавирус во Русија

Слободен печат
Две Русинки кои се наоѓале во болнички карантин во Русија поради сомнеж за инфекција со коронавирусот додека престојувале во Кина, изјавија дека избегале од болница...
Хроника

НЕУСПЕШНО БЕГСТВО: Осуденик пробал да побегне од „Идризово“, го нашле на покривот

Слободен печат
Албанскиот државјанин А.Д., кој е осуден на доживотна робија за извршени разбојништво и убиство, успеал ноќеска да побегне од келијата каде ја издржувал казната, но...
Слајдер Хроника

Осуденикот Агим Красниќи во бегство, вчера не се вратил во затвор Штип

Слободен печат
Осуденикот Агим Красниќи откако вчера не се пријавил во затвор Штип по викенд отсуството и официјално се води како бегалец. Директорот на затворот Мики Тодоров...
Вести Свет

Карлос Гон – човекот кој е сѐ, само не нормален бегалец

Слободен печат
Поголемиот дел на бегалци настојуваат добро да се сокријат, не ги повикуваат новинарите, не организираат прес-конференции и не се толку невнимателни да дозволат да се...
Вести Свет Слајдер

Подемот и падот на Карлос Гон – еден од најмоќните менаџери во автомобилската индустрија

Слободен печат
Во 2018 година Карлос Гон беше еден од најмоќните светски раководители во автоиндустријата. Како шеф на „Рено Нисан Мицубиши“, бизнисменот роден во Бразил и едуциран...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ХЕРОЈОТ КОЈ ВО ВИКЕНДИЦА ЈА НАШОЛ МОНИКА: Му викнав на синот „дај ми пиштол“ иако го немавме, Малчанскиот бербер побегна низ прозор

Слободен печат
Емил Живиќ од Ниш, кој вчера во својата викендица во селото Пасјача го пронашол киднапираното девојче Моника Каримовиќ, за „Блиц“, изјавил дека се уште е...
Вести Свет

За две недели 235.000 луѓе побегнале од домови во Сирија

Слободен печат
Повеќе од 235.000 луѓе мораа да ги напуштат своите домови во сирискиот регион Идлиб во текот на изминатите две недели, поради зголемените напади на тоа...
Вести Македонија

Спасовски: Обвинителството да покрене постапка за бегството на Груевски

Слободен печат
Најдобро е пропустот за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски да го утврди обвинителството и да покрене постапка,  вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски....