Пендаровски за бегството на Мијалков: Секој кој се огрешил пред законот да биде казнет

Претседателот Стево Пендаровски во врска со бегството на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ги повикува сите надлежни институции да ги преземат неопходните мерки со цел да биде спроведено судското решение за негов притвор. – Вакви случувања се неприфатливи за земја која очекува да започне преговори за членство во Европската … Продолжи со читање Пендаровски за бегството на Мијалков: Секој кој се огрешил пред законот да биде казнет