МВР распиша меѓународна потерница за Сашо Мијалков

На официјалната интернет страница на Министерството за внатрешни работи пред малку осамна потерницата со која се бара бегалецот Сашо Мијалков, како што беше претходно најавено од страна на МВР.   Надлежното Министерство за внатрешни работи до Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, предпладнево поднесе барање за согласност од судот … Продолжи со читање МВР распиша меѓународна потерница за Сашо Мијалков